25.05.2017 13:46

Spomaľte na rýchlosť života  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Vrodenú duševnú pohodu si môžete predstaviť ako stowattovú žiarovku, ktorá nepretržite jasne svieti.
Vrodenú duševnú pohodu si môžete predstaviť ako stowattovú žiarovku, ktorá nepretržite jasne svieti. Stav našej mysle v danej chvíli predstavuje štrbinu, cez ktorú môžeme jej svetlo vidieť. Väčšinu času môžeme žiť v úplnej tme a len občas sa objaví záblesk svetla. Takýto záblesk nazývame pochopením, skvelým zážitkom alebo šťastnou chvíľou. Čím viac chápeme, ako funguje naša myseľ a život, tým je štrbina čoraz väčšia a odhaľuje nám stále viac svetla našej vrodenej duševnej pohody.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Cítite sa vystresovaní, nepokojní a nesústredení? Máte pocit, že toho máte jednoducho veľa? Že nemáte dosť času na všetko, čo potrebujete cez deň či týždeň spraviť? A keby ste ubrali zo svojho životného tempa, či dokonca niečo z tých všetkých činností vynechali, zrúti... Ukáž Viac

Cítite sa vystresovaní, nepokojní a nesústredení? Máte pocit, že toho máte jednoducho veľa? Že nemáte dosť času na všetko, čo potrebujete
cez deň či týždeň spraviť? A keby ste ubrali zo svojho životného tempa, či dokonca niečo z tých všetkých činností vynechali, zrútila by sa vaša kariéra a rozpadol celý váš život?
Autori tejto knihy vás presvedčia, že ak sa na chvíľku zastavíte, o nič tým neprídete, práve naopak. Môžete získať priestor pre zlepšenie vzťahov aj výkonnosti v práci, schopnosť porozumieť veciam okolo seba a hlavne nájsť si čas na objavovanie pocitov, túžieb a nápadov, na ktoré popri ostatných aktivitách nemáte čas myslieť. Svoju teóriu dopĺňajú aj mnohými príkladmi či jednoduchými cvičeniami, vďaka ktorým sa sami presvedčíte, že čím viac sa v nejakom probléme rýpete, tým horšie sa vám rieši, alebo že vďaka spomaleniu na rýchlosť života a upokojeniu vlastných myšlienok môžete byť oveľa šťastnejší.

Skryť

O Autorovi

Richard Carlson

Dr. Richard Carlson je jedným z najpredávanejších autorov súčasného obdobia. Často vystupuje v rozhlase a televízii, prednáša o šťastí, potláčaní stresu a dosiahnutí nielen úspešného, ale aj pokojného života. Je doktorom psychológie so súkromnou praxou.