28.12.2016 11:57

Zverolekár nehryzie  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Niektoré psy sa na vyšetrovacom stole od strachu tak rozklepú, že všetky vyšetrované šelesty sú prekryté tremorom, čiže chvením tela.
"Niektoré psy sa na vyšetrovacom stole od strachu tak rozklepú, že všetky vyšetrované šelesty sú prekryté tremorom, čiže chvením tela. V takom prípade je vhodné, ak sa klient začne so psom rozprávať chlácholivým hlasom. Psa to upokojuje. Skúsenosti však ukazujú, že pes v 99,9 % prípadov klientom na položené otázky neodpovedá, a preto sa klientov dialóg mení na monológ. Viesť so psom monológ, a ešte k tomu verejný, nie je jednoduché!"
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

V našich predstavách sa zahniezdil obraz barbarov ako zarastených, polonahých divochov, ktorí všade, kam vkrocili, ci skôr vtrhli, iba vraždili, znásilnovali, lúpili a pustošili krajinu. Tento krutý a krvavý príbeh má však aj druhú stránku. Nebyt týchto "votrelcov", bolo by to... Ukáž Viac

V našich predstavách sa zahniezdil obraz barbarov ako zarastených, polonahých
divochov, ktorí všade, kam vkrocili, ci skôr vtrhli, iba vraždili, znásilnovali, lúpili a pustošili krajinu.
Tento krutý a krvavý príbeh má však aj druhú stránku. Nebyt týchto "votrelcov", bolo by totiž
všetko celkom inak. Táto kniha ponúka citatelom viacrozmerný a farbistý obraz obdobia, v ktorom sa staré hodnoty pod náporom barbarov neubránili skaze, aby potom na ich troskách vyklícili nové hodnoty, ktoré sformovali moderný svet. V pútavom a dramatickom rozprávaní, doplnenom názornými ilustráciami, vás vtiahne do obdobia barbarských invázií, priblíži život, predstavy, násilné, ale aj tvorivé ciny najznámejších barbarských skupín tak, ako ich opísali starodávne pramene i bádatelia, ktorí sa usilujú nájst odpoved na otázku: AKO BARBARI A ICH NÁJAZDY OVPLYVNILI MODERNÝ SVET.

Skryť