02.05.2017 21:49

Zlaté hlasy  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Ľubomíra Goljerová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Slovensko je mimoriadne bohaté na spevácke talenty. Najmä v ostatných rokoch ich pribúda.
Slovensko je mimoriadne bohaté na spevácke talenty. Najmä v ostatných rokoch ich pribúda. Zvýšil sa počet konzervatórií a vysokých škôl, kde zaznamenávajú najväčší príliv práve z radov mladých spevákov. Pritom v minulosti boli záujemcami o odborné hudobné štúdium zvlášť klaviristi, huslisti a ďalší talentovaní inštrumentalisti. Možno je to tým, že mladý spevácky talent je presvedčený o svojom rýchlom nástupe na profesionálne pódium (najlepšie zahraničné).Ale hlasová technika a komplexná spevácka rehoľa sú celoživotným zápasom o dokonalosť. Hlas je tiež „inštrument“, ktorý sa musí neustále kontrolovať, aby si udržal svoju majstrovskú úroveň aspoň počas profesionálnej umeleckej kariéry.
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Kniha portrétov a rozhovorov so sedemnástimi osobnosťami speváckeho umenia na Slovensku, medzi ktorými sú František Krištof Veselý, Gizela Veclová, Lucia Popp, Peter Mikuláš, Magdaléna Blahušiaková, Eva Šušková a iní. Opojný hudobný nástroj, akým je ľudský hlas, zostáva v... Ukáž Viac

Kniha portrétov a rozhovorov so sedemnástimi osobnosťami speváckeho umenia na Slovensku, medzi ktorými sú František Krištof Veselý, Gizela Veclová, Lucia Popp, Peter Mikuláš, Magdaléna Blahušiaková, Eva Šušková a iní.
Opojný hudobný nástroj, akým je ľudský hlas, zostáva večnou záhadou, predmetom skúmania, hodnotenia, ale najmä veľkých duchovných zážitkov. Kniha uvádza čitateľa do atmosféry neobyčajného povolania, na začiatku ktorého je dar talentu a pokračovaním celoživotná práca na rozvoji celej osobnosti.

Skryť