03.04.2016 22:02

Život, vesmír a všetko  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Arthur však nemal takú fantastickú náladu kvôli tejto pastorálnej idylke.
Arthur však nemal takú fantastickú náladu kvôli tejto pastorálnej idylke. Spôsobila ju geniálna myšlienka, ako sa konečne vyrovná s desivou odlúčenosťou, nočnými morami, zlyhaním všetkých pokusov o pestovanie úžitkových plodín a neúprosným faktom, že jeho existencia na prehistorickej Zemi nemá ani budúcnosť, ani zmysel. Ten nápad bol skutočne geniálny. Jednoducho sa zblázni. Usmial sa ešte viac a odhryzol si zo zajačieho stehna, čo mu ostalo od večere. Chvíľu šťastne prežúval a potom sa rozhodol, že svoj úmysel zverejní aj oficiálne. Vystrel sa a pozrel svetu priamo do očí, či skôr priamo do kopcov a lúk. Aby svojim slovám dodal na vážnosti, zastrčil si do brady zajačiu kosť a naširoko roztiahol ruky. „Zbláznim sa!“ oznámil svetu.
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

V príbehu medzi druhým a tretím dielom Stopárovho sprievodcu uplynulo päť rokov. Obaja hrdinovia sú stále na prehistorickej Zemi, Ford sa dočasne zblázni, aby si uchoval zdravý rozum na neskôr. Zabáva sa skákaním do jazierka a týraním zvierat, čím spôsobí vývoj druhu neskôr zn... Ukáž Viac

V príbehu medzi druhým a tretím dielom Stopárovho sprievodcu uplynulo päť rokov. Obaja hrdinovia sú stále na prehistorickej Zemi, Ford sa dočasne zblázni, aby si uchoval zdravý rozum na neskôr. Zabáva sa skákaním do jazierka a týraním zvierat, čím spôsobí vývoj druhu neskôr známeho ako žirafa. Časopriestorová anomália však našich hrdinov dostane naspäť do súčasnosti a vzápätí spôsobí hrozbu oslobodenia planéty Krikkät, ktorú obývajú bytosti maniakálne posadnuté likvidáciou galaxie a najradšej celého vesmíru. Arthur, Ford, Trillian, Zafod a Slartibartfast sa rozhodnú zachrániť galaxiu.

Skryť