21.12.2016 11:05

Zázračná medaila  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Najprv ma zarazilo, že som nikde nevidela zápis o utišujúcich injekciách. Znepokojila ma myšlienka, čo sa len stalo s naším uboleným pacientom?
"Najprv ma zarazilo, že som nikde nevidela zápis o utišujúcich injekciách. Znepokojila ma myšlienka, čo sa len stalo s naším uboleným pacientom? Rýchle som šla do izby číslo 167. Pacient ma radostne vítal: "Sestrička, ona mi pomohla... Od chvíle, čo ste mi darovali Medailu, necítim žiadne bolesti!" "
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

V tejto knižke sa na úvod dozviete stručný životopis sv. Kataríny Labouré a opis príbehov úzko spätých s medailou, ktorá dostala prívlastok „Zázračná medaila“. Jej pôvod a pôsobenie ukazujú, že je znakom, ktorý ako predmet úcty má veriacemu pripomínať pomáhajúcu úlohu... Ukáž Viac

V tejto knižke sa na úvod dozviete stručný životopis sv. Kataríny Labouré a opis príbehov úzko spätých s medailou, ktorá dostala prívlastok „Zázračná medaila“. Jej pôvod a pôsobenie ukazujú, že je znakom, ktorý ako predmet úcty má veriacemu pripomínať pomáhajúcu úlohu Matky Pána Ježiša v dejinách spásy.
Poukazuje tu na vzťah Bohorodičky k človeku a vyzdvihuje jej výzvu, aby sa veriaci vo svojich potrebách na ceste k večnej spáse s dôverou k nej utiekali. Ona je bezpečnou cestou k Bohu. To potvrdzujú jej slová v evanjeliu: „Urobte všetko, čo vám povie“ (Jn 2, 5). Ku knižke je priložená aj medaila.

Skryť