24.01.2017 17:24

Zárezy smrti  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Tentoraz vykresali oheň červený ako krv. Kachle na dvore sa nevyužívali na kúrenie či osvetlenie, ohňokamy v nich slúžili len ako symbol prúdu.
Tentoraz vykresali oheň červený ako krv. Kachle na dvore sa nevyužívali na kúrenie či osvetlenie, ohňokamy v nich slúžili len ako symbol prúdu. Akoby existenciu prúdu bolo treba niekomu pripomínať! Akos jeho jemné bzučanie cítil v celom tele. Prúd prenikal každou živou bytosťou a na oblohe vytváral žiarivú stuhu svetla v najrozličnejších odtieňoch. Pestrú ako ohňokamy, pestrú ako svetlomety vznášadiel, čo sa náhlili vzduchom do mesta. Za fádnu snehovú pustatinu ich planétu považovali len cudzinci, ktorí na ňu nikdy nevkročili.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac
Každá planéta v galaxii mala troch jasnovidcov: jeden sa na svoju úlohu ešte len pripravoval, druhý zastával úrad – ako jeho mama, tretí bol vo výsluž
Každá planéta v galaxii mala troch jasnovidcov: jeden sa na svoju úlohu ešte len pripravoval, druhý zastával úrad – ako jeho mama, tretí bol vo výslužbe. Akos o matkinom poslaní vedel len toľko, že jej prúd našepkáva tajomstvá budúcnosti a že na ňu aspoň každý druhý človek, ktorého stretnú, zíza s posvätnou úctou.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Úplne nová sci-fi séria slávnej autorky práve začína! Prvý diel novej sci-fi fantasy dilógie od Veroniky Roth, autorky najpopulárnejšej dystopickej série Divergencia. Vo svete, kde panuje násilie a neprávo, v galaxii, v ktorej niektorí nažívajú v priazni osudu, má každý člove... Ukáž Viac

Úplne nová sci-fi séria slávnej autorky práve začína!
Prvý diel novej sci-fi fantasy dilógie od Veroniky Roth, autorky najpopulárnejšej dystopickej série Divergencia.
Vo svete, kde panuje násilie a neprávo, v galaxii, v ktorej niektorí nažívajú v priazni osudu, má každý človek špeciálny dar. Kým väčšina dokáže vyťažiť zo svojho daru čo najviac, Akosa a Cyru pre ich dary zneužívajú.
Cyra je sestrou tyrana, čo vládne bojovnému národu. Má dar bolesti a sily, čo jej brat zneužíva, aby tyranizoval svojich nepriateľov. Cyra má však na viac, ako byť nástrojom v bratových rukách. Vzdoruje, je rýchlejšia a bystrejšia, než hockto predpokladá.
Akos pochádza z mierumilovného národa a je nadovšetko oddaný rodine. Hoci ho ochraňuje jeho neobyčajný dar, keď ho s bratom chytia vojaci vyslaní Cyrinou rodinou, Akos sa snaží len o jediné – zachrániť najskôr brata na úkor vlastného bezpečia. Akos sa tak v sekunde ocitá uprostred Cyrinho sveta, kde panuje neopísateľné nepriateľstvo medzi ich rodinami a národmi.
Akos a Cyra stoja pred rozhodnutím – pomôcť si navzájom a prežiť, alebo priniesť jeden druhému skazu.

Skryť

O Autorovi

Veronica Roth

Veronica Anne Roth (1988) začala študovať na Carleton College, ale po roku prešla na Northwestern University, kde sa venovala tvorivému písaniu. Je známa predovšetkým ako autorka trilógie Divergenicia: Divergencia, Rezistencia, Aliancia. Prvý diel napísala ešte počas štúdia na univer... Ukáž Viac
Veronica Anne Roth (1988) začala študovať na Carleton College, ale po roku prešla na Northwestern University, kde sa venovala tvorivému písaniu. Je známa predovšetkým ako autorka trilógie Divergenicia: Divergencia, Rezistencia, Aliancia. Prvý diel napísala ešte počas štúdia na univerzite. Za trilógiu Divergencia dostala ocenenie New York Times, stala sa najobľúbenejšou knihou roku 2011 na Goodreads a v roku 2012 vyhrala súťaž Najlepšia kniha Young Adult Fantasy & Science Fiction. Skryť

Video