17.03.2017 20:50

Začarovaná trieda  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Traja noví žiaci mali asi tiež svoje skúsenosti.
Traja noví žiaci mali asi tiež svoje skúsenosti. Mrkli na seba, potom ten prvý postúpil o krôčik dopredu a riekol tak, aby to všetci počuli: „Ja som Čáryfuk.“ „Ktorý Čáryfuk?“ chcela vedieť pani učiteľka. „Peter Čáryfuk alebo Pavol Čáryfuk, alebo azda Michal? Musíš nám, chlapče, povedať celé meno. Pozri, ja som Eva Oriešková, a ty?“ „Ja som Čáryfuk Demeter,“ upresnil chlapec. „Čáryfuk Demeter?“ začudoval sa pán riaditeľ a spýtavo pozrel na pani učiteľku. „Čo je to za čudné meno?
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Je normálne, aby sa čítanky povaľovali po strope a z triedy sa stal v okamihu plavecký bazén? V príbehu troch bratov, ktorí prídu do novej školy, určite áno. V tejto krásnej ľudskej knižke prežije čitateľ kúsok zo života chlapcov Čáryfuka, Máryfuka a Pištafuka, ktorí sa čas... Ukáž Viac

Je normálne, aby sa čítanky povaľovali po strope a z triedy sa stal v okamihu plavecký bazén? V príbehu troch bratov, ktorí prídu do novej školy, určite áno. V tejto krásnej ľudskej knižke prežije čitateľ kúsok zo života chlapcov Čáryfuka, Máryfuka a Pištafuka, ktorí sa často sťahujú z miesta na miesto a sú obdarení kúzelníckymi schopnosťami ako ich rodičia - Jozef Čairumbum a Cukorkáva Demeterovci. Títo traja šibali kúzlami veselo spestrujú školské vyučovanie. Pani učiteľka sa nestačí čudovať ako sa z jej žiačky stane stolička, z ďalšieho kvetináč, či školská aktovka alebo nástenka s násobilkou. No nebolo by to úžasné, keby ste mali takých spolužiakov - kúzelníkov? Koľko vecí by zrazu mohlo byť inak.

Skryť