12.04.2016 19:36

Zabudnutý vesmír  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Vladimír Toth
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Anyss dúfala, že keď zje dostatočné množstvo bobúľ, už nikdy sa neprebudí do toho podlého sveta, v ktorom vyhasli všetky jej nádeje.
Anyss dúfala, že keď zje dostatočné množstvo bobúľ, už nikdy sa neprebudí do toho podlého sveta, v ktorom vyhasli všetky jej nádeje.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac
S hrôzou si uvedomil, že znova takmer zaspal. Závažia na viečkach sa zdali byť čoraz ťažšie.
S hrôzou si uvedomil, že znova takmer zaspal. Závažia na viečkach sa zdali byť čoraz ťažšie. Na malom displeji v helme skafandra zúfalo poblikávala kontrolka zásoby endomorfínu v skafandrových zásobníkoch. Z piatich boli štyri prázdne. Ostávala už len jediná dávka. Nikdy v sebe nemal viac ako dve dávky za sebou. Teraz však v jeho žilách prúdili už štyri, z toho poslednú si bral len nedávno. Pri pomyslení na to, aký zmätok mu narobia v tele, mu behal po chrbte mráz. Nemohol si však pomôcť a aby nezaspal, potreboval aj tú piatu. Päť dávok bol neoficiálny limit pred ťažkým poškodením mozgu. Nikto to však pre istotu neskúšal, pretože veľa ráz to už odpísalo ľudí len so štyrmi alebo tromi dávkami.
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Cyklus poviedok Zabudnutý vesmír popisuje cez konkrétne ľudské osudy život v jednej z mnohých kolonizačných vetiev, ktorá sa pomocou hyperpriestorovej technológie dostane do vzdialenej časti vesmíru a natrvalo tam uviazne. Ľudia sa snažia prežiť, vytvoriť si nový domov a pôvodnú... Ukáž Viac

Cyklus poviedok Zabudnutý vesmír popisuje cez konkrétne ľudské osudy život v jednej z mnohých kolonizačných vetiev, ktorá sa pomocou hyperpriestorovej technológie dostane do vzdialenej časti vesmíru a natrvalo tam uviazne. Ľudia sa snažia prežiť, vytvoriť si nový domov a pôvodnú kolísku ľudstva – Zem (kam sa nedokážu vrátiť) – začínajú postupne pokladať za mýtus.
Poviedky Antona Stiffela sú rozdelené na priamu líniu a voľne nadväzujúcu líniu. Osobitnou kapitolou sú samostatné poviedky, ktoré nám predostierajú farbisté, spektakulárne či katastrofické príbehy zo Zeme, Slnečnej sústavy a Mliečnej dráhy.

Skryť