Za tajomstvom ríše Chetitov
CITÁTY Z KNIHY
„Bola to bezsenná noc,“ poznamenal si do denníka Wright. Po uliciach sa valili pobúrené masy a na nebi sa objavili zlovestné znamenia.
„Bola to bezsenná noc,“ poznamenal si do denníka Wright. Po uliciach sa valili pobúrené masy a na nebi sa objavili zlovestné znamenia. Derviši behali po meste a presvedčovali každého , kto na to neprišiel už sám, že je to varovanie božie.
Ráno dosiahla kríza vrchol, lebo k nespokojencom sa priklonila i časť vojska.
K Subhi pašovi sa dostavila delegácia obyvateľstva, vedená veľmi rozhorčeným starostom, a domáhala sa, aby kamene vrátili na pôvodné miesto.
Osvietený paša považoval za bezúčelné vysvetľovať, že dážď meteoritov sa v noci spustil čistou náhodou a bez príčinnej súvislosti s odnesením zázračného kameňa.
Sadol si a dlho premýšľal.
„Uškodil ohnivý dážď z neba nejakému človeku, žene alebo zvieraťu?“ spýtal sa napokon. „Nie,“ priznával starosta, ale...
„Ale želá si teda pravý veriaci ešte jasnejšie znamenie, že nebo s odnesením kameňov Chetitský reliéf s hieroglyfickým textom súhlasí?
Pridajte váš citát
text
O knihe
Toto pozoruhodné dielo vyšlo po prvýkrát v roku 1963 a kritika ho nazvala "archeologickou detektívkou", "objavnou vedeckou reportážou", a "priekopníckym dielom našej literatúry faktu". Odvtedy kniha vyšla v mnohých vydaniach a v prekladoch vo viacerých jazykov sveta, a stala sa jedným ... Ukáž Viac
Toto pozoruhodné dielo vyšlo po prvýkrát v roku 1963 a kritika ho nazvala "archeologickou detektívkou", "objavnou vedeckou reportážou", a "priekopníckym dielom našej literatúry faktu". Odvtedy kniha vyšla v mnohých vydaniach a v prekladoch vo viacerých jazykov sveta, a stala sa jedným z najúspešnejších diel, ktoré reprezentujú našu literatúru faktu.
Ani čas neubral tomuto dielu na zaujímavosti. Vojtech Zamarovský ho navyše upravil a doplnil novými faktami, vydavateľstvo mu pridalo príťažlivú formu s početnými farebnými a čiernobielymi fotografiami, nákresmi a mapkami.