08.07.2015 17:16

Z neba padá čokoláda  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Gabriela Kvašňovská
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Telefón! Ó, áno, telefón je onou zázračnou píšťalkou vhodnou do moderného mesta.
Telefón! Ó, áno, telefón je onou zázračnou píšťalkou vhodnou do moderného mesta. Za menej ako pol hodiny jeho hlasné vyzváňanie zburcovalo Rím, ako tak prenášalo správu zo štvrte Trastevere do časti mesta Torpignattara, z časti zvanej Testaccio do štvrte San Giovanni, z Parioli do Quadrara. A tá správa znela: Do Trulla spadla vesmírna torta veľká ako hora!
Gabriela Kvašňovská
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Začalo sa to včasráno. Čosi tmavé, obrovské zatienilo oblohu. Nemohol si to nevšimnúť nik, kto kráčal po ulici, napríklad do práce, ale ani Paolo a jeho pes na balkóne jedného z domov na námestí. Pravdaže, Paolo rýchlo zobudil aj mladšiu sestru Ritu, aby to tiež videla. No aby v... Ukáž Viac

Začalo sa to včasráno. Čosi tmavé, obrovské zatienilo oblohu. Nemohol si to nevšimnúť nik, kto kráčal po ulici, napríklad do práce, ale ani Paolo a jeho pes na balkóne jedného z domov na námestí. Pravdaže, Paolo rýchlo zobudil aj mladšiu sestru Ritu, aby to tiež videla. No aby videla aj zmätok, ktorí vypukol dolu na ulici.
A keby len na ulici. A keby len medzi chodcami. Prišli hasiči, prišli policajti, prišlo vojsko. Na prieskum hrozivého objektu vyslali helikoptéru, starosta prostredníctvom rozhlasu vyhlásil poplach...
Z týchto viet vidieť, že ide o príbeh plný nevídaných a neslýchaných udalostí, fantázie,vtipu, ale pozor, aj nevtieravo, nepoučujúco a s humorom vyslovených vážnych slov a zamyslenia nad činmi nás dospelých. Slovom, ide o knižku najskvelejšieho a najmilovanejšieho talianskeho autora detských kníh (no nielen), nositeľa najvýznamnejšieho ocenenia detskej literatúry - Andersenovej ceny, Giannni Rodariho. Autora prekladaného a aj dnes vydávaného vo veľkých nákladoch.
Rovnako vtipné ako text sú aj výmyselné ilustrácie Miroslava Cipára.

Skryť

O Autorovi

Gianni Rodari

Gianni Rodari (1920 - 1980) bol taliansky novinár a spisovateľ, nositeľ prestížnej Ceny Hansa Christiana Andresena, najvyššieho ocenenia na poli detskej literatúry (1970). Jeho najznámejším dielom je klasická kniha Il romanzo di Cipolino (1951).