24.01.2016 20:21

Z lásky k životu  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Ľubomíra Goljerová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Nietzsche je jediným filozofom na svete, ktorý sa zamyslel nad tým, do akých výšin dokáže vystúpiť ľudské vedomie.
Nietzsche je jediným filozofom na svete, ktorý sa zamyslel nad tým, do akých výšin dokáže vystúpiť ľudské vedomie. Možno či dokonca celkom pravdepodobne ich však nezakúsil osobne. Rozmýšľal aj nad tým, ako sa po dosiahnutí takéhoto stavu môže človek znovu stať obyčajným človekom: ako zostúpiť z výšin späť na trhovisko, vrátiť sa z hviezd na zem – myšlienka, ktorá nenapadla nikomu inému.
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Ak vám pri pokuse pochopiť Nietzcheho naskakujú vrásky na čele, otvorte si tento láskavý výklad a objavte v sebe hlboké sympatie k životu samotnému. Osho nádherným spôsobom balansuje medzi zložitými myšlienkami nemeckého filozofa a hravým spôsobom ich prepája s nežným milostn... Ukáž Viac

Ak vám pri pokuse pochopiť Nietzcheho naskakujú vrásky na čele, otvorte si tento láskavý výklad a objavte v sebe hlboké sympatie k životu samotnému. Osho nádherným spôsobom balansuje medzi zložitými myšlienkami nemeckého filozofa a hravým spôsobom ich prepája s nežným milostným listom, ktorý píše všetkým bytostiam a celému bytiu.
Počúvajte jeho slová, pretože to nie sú obyčajné slová: sú to slová človeka, ktorý spoznal život do úplných základov. Slová človeka, ktorý nerobí kompromisy a neprijme žiadnu lož, nech by bola akokoľvek upokojujúca a príjemná.
Sú to slová duše, ktorá spoznala slobodu, a preto burácajú ako rev leva. Sú to však aj dokonale nevinné slová dieťaťa. Nie sú to slová plné cudzích poznatkov - nepochádzajú z hlavy - pochádzajú priamo z jeho vnútra.

Skryť