15.05.2017 22:30

Východ  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

0:00
7:32
hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Z domu som do školy odchádzal o pol ôsmej a vôbec som netušil, že je na svete nejaký komunizmus. Išlo sa cestičkou cez agátový hájik.
Z domu som do školy odchádzal o pol ôsmej a vôbec som netušil, že je na svete nejaký komunizmus. Išlo sa cestičkou cez agátový hájik. Potom sa bolo treba vyškriabať na železničný násyp a prekonať koľajnice. Ani som dokonca nevedel, že je socializmus. Doma sa o takých veciach nehovorilo, pretože to, na čom sme sa všetci zúčastňovali, bol jednoducho len život a nič viac.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Andrzej Stasiuk sa radí medzi najprekladanejších poľských prozaikov. Jeho najnovší román Východ je knihou-vyznaním, čistou ako špiritus, vybielenou ako kosti kôz na púšti Gobi a zahmlenou ako nejasné spomienky na detstvo v poľskom Podlesí. Autor v nej na svojich cestách cez perif... Ukáž Viac

Andrzej Stasiuk sa radí medzi najprekladanejších poľských prozaikov. Jeho najnovší román Východ je knihou-vyznaním, čistou ako špiritus, vybielenou ako kosti kôz na púšti Gobi a zahmlenou ako nejasné spomienky na detstvo v poľskom Podlesí. Autor v nej na svojich cestách cez periférne končiny Ruska, mongolské stepi až po ujgurské oblasti v Číne spomína nielen na detstvo, ale v spomienkach sa vracia až k vojnovým zážitkom svojich prarodičov a konfrontuje prežitú minulosť s cestou za jej znovuprežitím.
Komu sa kniha môže páčiť: Všetkým, ktorí majú radi silné príbehy. Edícia MM tradične prináša diela od oceňovaných autorov, inak tomu nie je ani pri knihe Východ od Andrzeja Stasiuka.

Skryť