02.11.2015 09:40

Výbuch  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

0:00
5:59
hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Z mraziaceho boxu sa jemne dvíhala para. Naukladané balíčky s mäsom odháňali zarytých vegetariánov. Fero videl na niekoľko hodín dopredu.
Z mraziaceho boxu sa jemne dvíhala para. Naukladané balíčky s mäsom odháňali zarytých vegetariánov. Fero videl na niekoľko hodín dopredu. S predstavou voňavých šťavnatých rezňov sa prehrabával v mäsovočervenej kope. Jana stála vedľa a pozorovala ho. O mäse nemalo cenu s Ferom stratiť reč. Bol tvrdohlavý, ale vyznal sa. Už ho aj prsty začali oziabať, ale vytrvalo hľadal najkrajší kúsok. "Je to bieda, najlepšie je kupovať u Jozefa," konštatoval, ale na Janu ani nepozrel. "Jaj, môj zlatučký, Jožo nebude mať kvôli tebe otvorené ešte aj o ôsmej večer," zaštebotala Jana a štuchla doň.
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Zbierka poviedok martinského rodáka Jána Cígera (1960), v ktorých dominujú témy: medziľudské vzťahy, humor, ľudia a problémy všedného dňa. Autor je nositeľom ocenení z viacerých literárnych súťaží. Z obsahu: Nasrdená nedeľa Ajhľa človek... Rudo Zelené Vianoce... Ukáž Viac

Zbierka poviedok martinského rodáka Jána Cígera (1960), v ktorých dominujú témy: medziľudské vzťahy, humor, ľudia a problémy všedného dňa.

Autor je nositeľom ocenení z viacerých literárnych súťaží.

Z obsahu:

Nasrdená nedeľa
Ajhľa človek...
Rudo
Zelené Vianoce
Muž z kríža
Recepcia
Ľuba
Tabakoví bojovníci
Výbuch - obeť
Výbuch - hrdina
Výbuch - korupcia

Skryť