29.04.2017 13:22

Všetko, čo chceme povedať  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Zistil som totiž, že je oveľa dôležitejšie čeliť sebe samému a realite, ako pokračovať v živote rockovej hviezdy a dať sa vláčiť názormi verejnosti a
Zistil som totiž, že je oveľa dôležitejšie čeliť sebe samému a realite, ako pokračovať v živote rockovej hviezdy a dať sa vláčiť názormi verejnosti alebo tým, ako dopadol koncert. Už to bolo iné. Ako príklad použijem Picassa. Až do konca života sa opakoval. Neznižujem veľkosť jeho talentu, ale posledných štyridsať rokov vykrádal sám seba. Nikam to totiž neviedlo. Ako by ste to nazvali? Že zaspal na vavrínoch.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

V čase tohto veľkého rozhovoru mal John Lennon za sebou už svoje najbúrlivejšie obdobia, pokusy o zmier s ostatnými bývalými členmi skupiny Beatles aj nevšednú rolu „muža v domácnosti“. So svojou povestnou sebaistotou v ňom vyjadruje svoje najzrelšie a najúprimnejšie názory, k... Ukáž Viac

V čase tohto veľkého rozhovoru mal John Lennon za sebou už svoje najbúrlivejšie obdobia, pokusy o zmier s ostatnými bývalými členmi skupiny Beatles aj nevšednú rolu „muža v domácnosti“. So svojou povestnou sebaistotou v ňom vyjadruje svoje najzrelšie a najúprimnejšie názory, ktoré aj dnes dokážu ľudí pre svoju inakosť zaujať.
Hovorí o bývalých členoch Beatles, o hudbe všeobecne, o konvenciách v spoločnosti či o svojom postoji k autoritám, politike a náboženstvu. Cez svoje nefalšované reakcie a autorove opisy situácií, v ktorých rozhovor postupne vznikal, tak dostáva čitateľ jedinečný a komplexný pohľad do života Johna Lennona tesne pred jeho smrťou v decembri 1980.

Skryť