18.01.2017 16:04

Všetci mocní Kremľa  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Lenin pre Vološina nebol ani tak symbolom, ako skôr konkrétnym, večne živým hráčom v aktuálnej politike.
Lenin pre Vološina nebol ani tak symbolom, ako skôr konkrétnym, večne živým hráčom v aktuálnej politike. Boj s komunistickou stranou bol najdôležitejšou súčasťou každodenných starostí hlavného stratéga Kremľa. Lenin bol preňho esom v rukáve, možnosťou zasadiť protivníkovi úder. Komunisti sa stali hlavnou silou v parlamente a preto mali možnosť torpédovať akúkoľvek kriticky dôležitú reformu.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac
“Len čo sa Vološin stal šéfom prezidentskej kancelárie, pokúšal sa Lužkovovi prejavovať pozornosť. Chodil k nemu na návštevy, popíjal s ním čaj.
“Len čo sa Vološin stal šéfom prezidentskej kancelárie, pokúšal sa Lužkovovi prejavovať pozornosť. Chodil k nemu na návštevy, popíjal s ním čaj. Ale tieto posedenia pri čaji neviedli k ničomu: Lužkov sa nedokázal ovládať a keď videl Jeľcinovu slabosť, inštinktívne začínal útočiť. Avšak informačná vojna medzi Lužkovom a Semjou takmer zničila i jeho rating. Preto sa primátor Moskvy rozhodol použiť lesť. Podporil Primakova s cieľom pustiť pred seba prestarnutého patriarchu národa a za jeho chrbtom prečkať búrku. No a následne o štyri roky vyhrať voľby.”
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Aká veľká je moc, ktorá sa ukrýva v rukách Vladimira Putina? A ako ďaleko sú tie ruky schopné dosiahnuť? Je to človek, ktorého sa máme právom báť? Ruský novinár Michail Zygar napísal knihu Všetci mocní Kremľa, v ktorej sa rozhodol neustále sa opakujúce otázky okolo Kremľa ... Ukáž Viac

Aká veľká je moc, ktorá sa ukrýva v rukách Vladimira Putina? A ako ďaleko sú tie ruky schopné dosiahnuť? Je to človek, ktorého sa máme právom báť?
Ruský novinár Michail Zygar napísal knihu Všetci mocní Kremľa, v ktorej sa rozhodol neustále sa opakujúce otázky okolo Kremľa a Putina analyzovať do hĺbky. Kniha sa rýchlo stala ruským bestsellerom. Zygar sa veľa pýta – a pýta sa hlavne mocných a najmocnejších. Z informácií z prvej ruky komponuje obraz premeny, ktorou počas „putinovskej“ éry prešla nielen ruská spoločnosť, ale aj samotný neobmedzený vládca Vladimir Vladimirovič Putin. Ako sa z niekdajšieho reformátora stal nepriateľ Západu a majster propagandy? A kam to celé smeruje?
Otázok je v Rusku priveľa a ani kniha Michaila Zygara Všetci mocní Kremľa neponúka univerzálne odpovede. Istotne však môže pomôcť pri orientácii v spletitých labyrintoch politiky súčasného Ruska

Skryť