24.07.2016 22:58

Vôňa oceánu  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Kým sa ich stretnutia obmedzovali len na jednu noc v mesiaci, dosť poctivo to sledovala.
„Kým sa ich stretnutia obmedzovali len na jednu noc v mesiaci, dosť poctivo to sledovala. Potom si však Cedric zobral Shine a na jej príkaz prestali voči sebe cítiť nenávisť, takže sa mohli stretnúť kedykoľvek a kdekoľvek. Spln v jej živote prestal mať predošlý význam. V duchu si však vynadala za to, že už dávno Shine nepožiadala, aby ju nadobro zbavila ľudskej podoby. Už jej to zišlo na um snáď tisíc krát, no život v hlbinách ponúkal toľko rozptýlení, že na to zakaždým zabudla. „Dobre mi tak.“ – hundrala v duchu, kým plávala k neviditeľnej súši. Cedric má pravdu. Je príliš bezstarostná. Mala by sa už konečne poučiť. Veď o desať prílivov z nej bude vydatá žena. O tri hodiny mala už všetky končatiny stŕpnuté a drgľovala ňou zima. Súš sa objavila na dohľad, takže z posledných síl doplávala na plytčinu a vlna ju vyhodila na breh. Chvíľku len tak ležala a lapala po dychu. Vychutnávala si úľavu z nehybnosti. Potom sa posadila, aby zistila, kde vlastne je. A keď sa poobzerala okolo seba, stretla sa s pohľadom smaragdovo zelených očí, ktoré na ňu zízali s výrazom ohromenia...”
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Connor je zapáleným ochrancom prírody, preto ho šokuje a rozzúri, keď počas niekoľkých týždňov objaví pozostatky nelegálne ulovených veľrýb. Netuší, že nie je sám, koho tieto vraždy zaujímajú, aspoň do chvíle, kým mu more k nohám nevyplaví ženu, ktorá miluje podmorský... Ukáž Viac

Connor je zapáleným ochrancom prírody, preto ho šokuje a rozzúri, keď počas niekoľkých týždňov objaví pozostatky nelegálne ulovených veľrýb. Netuší, že nie je sám, koho tieto vraždy zaujímajú, aspoň do chvíle, kým mu more k nohám nevyplaví ženu, ktorá miluje podmorský život rovnako ...
Merina Darxová, posledná z trojice súrodencov, bola kliatbou zmenená na sirénu a začlenila sa do podmorského sveta a spoločenstva morských panien.
Ako jediná z nich, ktorá kedysi bývala človekom, je vodkyňou Sirén vybratá, aby spolupracovala s Connorom a zastavila lov veľrýb.
K tomu jej pomôže jej anjelská švagriná Shine. Ale vzťah Connora a Meriny nezostane na pracovnej úrovni a už vôbec nie bez následkov.
Zmieri sa Connor s druhým, nadprirodzeným Merininým životom? A dokáže sa Merina vzdať milovaného oceánu, aby mohla ísť za hlasom svojho srdca?

Skryť