16.03.2017 18:47

Vladimír Krčméry: Ženie ma zlé svedomie  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Vladimír Toth
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Činnosť profesora Krčméryho nevyvoláva len obdiv, ale aj kritiku, ani tej sa v našej knihe nevyhýbame.
Činnosť profesora Krčméryho nevyvoláva len obdiv, ale aj kritiku, ani tej sa v našej knihe nevyhýbame. Predovšetkým sme však chceli predstaviť profesora ako mnohovrstevnatého človeka, lekára, misionára, pedagóga, zakladateľa súkromnej vysokej školy, ale aj katolíckeho intelektuála, ktorý uvažuje o aktuálnych spoločenských a politických témach dnešného Slovenska a sveta.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Čo to znamenalo byť disidentom tínedžerom? Ako sa pašovali Biblie do Ruska? Prečo strýko Silvo kritizoval Tisa. Čo sa Juklovi a Krčmérymu nepodarilo? Ako sa dá dostať k synovi diktátora? Prečo som riskoval trest smrti? Dá sa v Afrike pomáhať bez korupcie? Prečo pokladám za správn... Ukáž Viac

Čo to znamenalo byť disidentom tínedžerom? Ako sa pašovali Biblie do Ruska? Prečo strýko Silvo kritizoval Tisa. Čo sa Juklovi a Krčmérymu nepodarilo? Ako sa dá dostať k synovi diktátora? Prečo som riskoval trest smrti? Dá sa v Afrike pomáhať bez korupcie? Prečo pokladám za správne, že USA bombardovali Irak? Prečo sa mal Fico stať prezidentom? Zaslúžil si Figeľ doktorát? Prečo ľudia hrešia najviac pred voľbami? Za čo má katolík zápasiť v 21. Storočí?

Skryť