11.06.2017 11:01

Vila Klára  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Spočiatku ho podnikanie príliš nelákalo, ale jeho anglickí priatelia ho presvedčili, aby to skúsil.
Spočiatku ho podnikanie príliš nelákalo, ale jeho anglickí priatelia ho presvedčili, aby to skúsil. Koloniálne indické prostredie ho fascinovalo a začal uvažovať, ako by sa z neho dalo profitovať. Po ročnom pobyte ho anglickí priatelia zasvätili do obchodu s čajom. Vtedy sa v západobengálskom meste Dárdžiling stretol so svojou budúcou manželkou Rosemarie a jej rodičmi Ervínom a Judithou Sternovcami.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Dejinné udalosti nie sú len kapitoly v učebniciach, odrážajú sa aj na životoch bežných ľudí. Druhá vlna znárodnenia po februárovom prevrate v roku 1948 sa dotkla aj rodiny majiteľa zlatníctva Alexa Reimanna. Zrazu prišiel o všetko, čo vybudoval, o svoj obchod aj o takmer dostavan... Ukáž Viac

Dejinné udalosti nie sú len kapitoly v učebniciach, odrážajú sa aj na životoch bežných ľudí. Druhá vlna znárodnenia po februárovom prevrate v roku 1948 sa dotkla aj rodiny majiteľa zlatníctva Alexa Reimanna. Zrazu prišiel o všetko, čo vybudoval, o svoj obchod aj o takmer dostavanú vilu. On i jeho rodinní príslušníci sa stali zo dňa na deň nepriateľmi štátu. Život im znepríjemňuje Štátna bezpečnosť, no napriek tomu sa snažia žiť svoje životy najlepšie, ako vedia. Až rok 1989 prinesie aspoň nejaké zadosťučinenie.

Skryť