08.07.2016 13:49

Vianočné mystérium  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Žeby to tretie okienko otvoril hneď a zaraz? Veď by ho mohol potom zase zalepiť a tváriť sa, akoby s tým nič nemal. To by však bol podvod.
„Žeby to tretie okienko otvoril hneď a zaraz? Veď by ho mohol potom zase zalepiť a tváriť sa, akoby s tým nič nemal. To by však bol podvod. Ani pri kartách sa nesmelo podvádzať, ale podvádzať s Vianocami, to by bolo ešte oveľa horšie. Bolo by to ako špehovať, čo je v balíčkoch, ktoré sa nesmú otvoriť pred Štedrým večerom, a bolo by to skoro ako okrádať sám seba. Mama sa čoskoro vrátila z práce a začala čistiť zemiaky a mrkvu. Potom prišiel aj otec. Nariekal, že stratil vodičák. „Nechápem,“ povedal. „Nie je ani v aute, ani v robote a ani v kabáte.“ „Ty si ale neporiadnik,“ povedal Joachim, lebo presne to mu otec hovoril zakaždým, keď nevedel nájsť peračník, alebo si neupratal hračky. V ten večer povedal Joachim sám od seba, že už si pôjde ľahnúť. Bolo to vari prvý raz v živote, čo chcel ísť dobrovoľne do postele. „Hádam nie si chorý, zlatko?“ spýtala sa mama. „Kdeže. Ale tak sa teším, až budem otvárať zázračný adventný kalendár, že sa už neviem dočkať zajtrajšieho rána...”
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Príprava na Vianoce v rodine môže vyzerať trochu inak, ako sme zvyknutí, keď si vezmeme na pomoc knihu Vianočné mystérium od Josteina Gaardera. Nielen chlapec Joachim s rodičmi, ale aj my s našimi deťmi si môžeme od 1. do 24. decembra otvárať okienka na ručne zhotovenom adventnom ... Ukáž Viac

Príprava na Vianoce v rodine môže vyzerať trochu inak, ako sme zvyknutí, keď si vezmeme na pomoc knihu Vianočné mystérium od Josteina Gaardera.
Nielen chlapec Joachim s rodičmi, ale aj my s našimi deťmi si môžeme od 1. do 24. decembra otvárať okienka na ručne zhotovenom adventnom kalendári a dozvedať sa neuveriteľný príbeh nórskeho dievčatka, ktoré sa v predvianočnom ruchu stratí mame v obchodnom dome. Dievčatko Elisabet sa prekvapivo ocitá medzi tými, ktorí putujú späť v čase do roku „nula“, aby boli v Betleheme pri narodení Jezuliatka. Ako ubúdajú storočia, pútnikov pribúda a sú medzi nimi nielen pastieri a postavy z dejín vianočného príbehu, ale aj ovce a anjeli. Elisabet so sprievodom sa však nepohybuje iba v čase, putuje zároveň v priestore – z Nórska na juh a spoznáva nové krajiny a útržky z ich histórie. Akoby tých zvláštnych správ nebolo málo, Joachim sa dozvie, že pred mnohými rokmi sa pred Vianocami v obchodnom dome v ich meste skutočne stratilo dievčatko Elisabet...

Skryť

O Autorovi

Jostein Gaarder

Jostein Gaarder sa narodil 8. augusta 1952 v Oslo. Jostein Gaarder pôsobil istý čas ako učiteľ filozofie a dejín myslenia. Je spoluautorom viacerých učebníc o svetonázore a náboženstve. V posledných rokoch sa etabloval ako jeden z popredných nórskych spisovateľov pre deti a mládež.

Video