23.07.2015 15:31

Vianočná kniha  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Gabriela Kvašňovská
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Starenkin hlas bol taký láskavý, že sa dievčina prestala báť, povedala, že bude rada slúžiť, a starenka bola s jej prácou naozaj spokojná.
Starenkin hlas bol taký láskavý, že sa dievčina prestala báť, povedala, že bude rada slúžiť, a starenka bola s jej prácou naozaj spokojná. Natriasala periny a ustielala posteľ tak dôkladne, až sa perie sypalo prúdom a ako obrovské snehové vločky dopadalo na zem. Za to sa jej žilo naozaj dobre, nikdy nepočula zlého slovka a deň čo deň dostávala jedla dosýta, chutnú pečienku a dobrý koláčik. Dlho si takto v pohode žila u pani Zimy, no raz na ňu doľahol smútok.
Gabriela Kvašňovská
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Vianočné príbehy sú vďačná téma. Či už na krátenie dlhých zimných večerov, alebo na spríjemnenie čakania na Štedrý deň. No ak ich autormi sú Alexander Puškin, Lev Nikoljevič Tolstoj, Michail Bulgakov, Karel Čapek či Hans Christian Andersen, môžu sa stať aj zaujímavým lit... Ukáž Viac

Vianočné príbehy sú vďačná téma. Či už na krátenie dlhých zimných večerov, alebo na spríjemnenie čakania na Štedrý deň. No ak ich autormi sú Alexander Puškin, Lev Nikoljevič Tolstoj, Michail Bulgakov, Karel Čapek či Hans Christian Andersen, môžu sa stať aj zaujímavým literárnym zážitkom. Výber tvorí trinásť vianočných a zimných príbehov s ilustráciami Jindřicha Čapku, Zuzany Brunckovej a Jitky Němečkovej.

Skryť