08.07.2015 14:13

Veža  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

0:00
7:12
hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

" Zastal asi o pol metra pred dverami a oprel sa o stenu, pocítil, ako sa sadrová doska a drevený rám ohli - nestačili na zastavenie guľky.
" Zastal asi o pol metra pred dverami a oprel sa o stenu, pocítil, ako sa sadrová doska a drevený rám ohli - nestačili na zastavenie guľky. Čupol si pod úroveň očí, ako ho naučili, spod opaska vytiahol ďalekohľad na nočné videnie a prešuchol sa za zárubňu.... Cez vysoké úzke okná prenikalo do miestnosti denné svetlo a načrtávalo obrysy priestoru: druhé dvere zasadené do náprostivnej steny, uprostred stôl posiaty rozličným haraburdím - priamo za ním stáli muž a žena..."
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Zjavenie alebo skaza? Vie, že niečo príde. Niečo, čo sa nedá zastaviť. Niečo, čím sa všetko zmení. Ale bude to nový začiatok, alebo koniec? Veža Simona Toyneho je tretia časť jeho úspešného konšpiračného trileru. Dodnes ho preložili do dvadsiatich siedmich jazykov a vyšie... Ukáž Viac

Zjavenie alebo skaza?
Vie, že niečo príde. Niečo, čo sa nedá zastaviť. Niečo, čím sa všetko zmení. Ale bude to nový začiatok, alebo koniec?
Veža Simona Toyneho je tretia časť jeho úspešného konšpiračného trileru. Dodnes ho preložili do dvadsiatich siedmich jazykov a vyšiel v štyridsiatich krajinách.
Po stáročiach zastierania otvára Citadela v starovekom tureckom meste svoje brány. Takmer všetko v nej spustošila smrteľná nákaza. Charitatívny pracovník Gabriel Mann zomiera, lenže práve v ňom sa skrýva odpoveď na to, ako zastaviť jej ďalšie šírenie.
Bývalá novinárka Liv Adamsenová musí sama čeliť zabijakom, ktorí ju chcú za každú cenu umlčať. Čoskoro však nebojuje len o holý život, ale vyrovnáva sa s oveľa väčšími problémami.
V Spojených štátoch amerických pátra federálny agent Joe Shepherd po nezvestnom špičkovom vedcovi z Národnej leteckej a vesmírnej agentúry. Pri vyšetrovaní odkrýva globálne sprisahanie. Chystá sa udalosť nevypočítateľných rozmerov a nik nie je pripravený na jej príchod. Keď k nej dôjde, všetko sa zmení.

Skryť

O Autorovi

Simon Toyne

Simon Toyne (1948) - prozaička, novinárka a lektorka. Narodila sa v Los Angeles v spisovateľskej rodine. Recenzuje detektívky pre Boston Globe, prispieva do časopisu The Writer, za príručku Writing and Selling Your Mystery bola v roku 2005 nominovaná na na Edgar Award a Anthony Award. Spol... Ukáž Viac
Simon Toyne (1948) - prozaička, novinárka a lektorka. Narodila sa v Los Angeles v spisovateľskej rodine. Recenzuje detektívky pre Boston Globe, prispieva do časopisu The Writer, za príručku Writing and Selling Your Mystery bola v roku 2005 nominovaná na na Edgar Award a Anthony Award. Spolu s Donadlom Davidoffom publikovala, pod pseudonymom G. H. Ephron päticu kriminálnych príbehov. Žije s manželom a dvoma dcérami pri Bostone. Úspech jej prvého samostatného románu, psychologického thrilleru Nikdy neklam tkvie predovšetkým v tom, že jeho dramatičnosť a spád dokázala postaviť najmä na stupňujúcej sa mrazivej, znepokojivej atmosfére napätia, strachu a neistoty, do ktorej uvrhla hlavnú hrdinku, ktorá sa navyše ocitá v krajnej životnej situácii. Skryť

Video