15.05.2017 22:25

Valčík stromov a oblohy  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Ja, Marguerite Gachetová, dnes, v stredu 19.
Ja, Marguerite Gachetová, dnes, v stredu 19. marca 1890 sama oslavujem svoje devätnáste narodeniny a skladám slávnostný sľub, že túto ponurú smutnú zem opustím a odídem do žiarivej Ameriky, prisahám na pamiatku svojej matky, že mi v tom nič a nikto nezabráni. Ešte dva dlhé roky musím čakať na oslobodenie v podobe plnoletosti, mám čas pripraviť sa na dobrodružstvo, našetriť si peniaze na cestu a na život, kým si nájdem zamestnanie ako učiteľka francúzštiny v lepšej newyorskej spoločnosti a potom, dúfam, budem môcť žiť zo svojho talentu.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Marguerite je mladé dievča dusiace sa obmedzeniami končiaceho sa 19. storočia. Žije so svojím otcom – lekárom Paulom Gachetom – v Auvers-sur-Oise pri Paríži a sníva o tom, že bude maliarkou. Vo chvíli, keď plánuje útek do Ameriky však za jej otcom počas dusného leta prichádza ... Ukáž Viac

Marguerite je mladé dievča dusiace sa obmedzeniami končiaceho sa 19. storočia. Žije so svojím otcom – lekárom Paulom Gachetom – v Auvers-sur-Oise pri Paríži a sníva o tom, že bude maliarkou. Vo chvíli, keď plánuje útek do Ameriky však za jej otcom počas dusného leta prichádza Vincent van Gogh. Marguerite sa zamiluje a Jean-Michel Guenassia nám vo svojom najnovšom románe odhaľuje prekvapivý príbeh ich lásky.
Čo ak doktor Gachet nebol verným a obetavým priateľom impresionistov, ale skôr márnomyseľným oportunistom? A čo ak jeho dcéra bola vášnivou a zamilovanou mladou ženou? Čo ak Vincent van Gogh vôbec nespáchal samovraždu? A čo ak sú niektoré z jeho obrazov vystavené v Muséed’Orsay falzifikátmi?
Guenassia sa pýta a pôsobivým spôsobom hľadá odpovede v dobových dokumentoch a v prežívaní dospievajúcej ženy. Okrem portrétu jednej zakázanej lásky čitateľom ponúka aj príbeh konca storočia a obrovských zmien, ktoré predznamenávajú novú éru.
Rovnako ako vo svojom najznámejšom diele Klub nenapraviteľných optimistov autor prepája silný príbeh s dokumentárnym základom. Oživuje tým najplodnejšie obdobie impresionizmu a vrhá nové svetlo na umelcove osudové dni.

Skryť