06.05.2015 15:46

Tak vchádza svetlo  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Agent naňho pozeral a čakal ešte niečo, no keď sa nič viac nedozvedel, opäť sa zhrbil. „Práca, ktorú robíte, nie je bezvýznamná,“ povedal šéf.
Agent naňho pozeral a čakal ešte niečo, no keď sa nič viac nedozvedel, opäť sa zhrbil. „Práca, ktorú robíte, nie je bezvýznamná,“ povedal šéf. „Ľudia sa na vás spoliehajú. Ja sa na vás spolieham. Prosím, berte ju vážne.“ „Áno, pane.“ Gamache vstal a agent s ním. Šéf ho odprevadil k dverám a pri jeho odchode kývol hlavou. Všetci v spoločnej kancelárii oddelenia vrážd sa dívali a čakali na výbuch. Čakali, kedy hlavný inšpektor Gamache zatne do previnilca tesáky. Ešte aj Lacostová na to čakala a chcela to vidieť. No nestalo sa nič. Agenti na seba kradmo pozerali a už sa ani neobťažoval tajiť, akí sú spokojní. Legendárny hlavný inšpektor Gamache je slaboch. Ešte neklesol na kolená, no čoskoro sa to stane. Gamache zdvihol zrak od textu, keď Lacostová zaklopala. „Smiem ísť ďalej, patron?“ opýtala sa ho. „Samozrejme.“ Vstal a ukázal na stoličku.
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Detektívny román inšpirovaný piesňami Leonarda Cohena a kanadskou históriou je slovenskou premiérou päťnásobnej držiteľky prestížneho ocenenia Agatha Award. V knihe, ktorá je vyvrcholením príbehov hlavného inšpektora Armanda Gamachea, sa Louise Penny nechala inšpirovať jednou ... Ukáž Viac

Detektívny román inšpirovaný piesňami Leonarda Cohena a kanadskou históriou je slovenskou premiérou päťnásobnej držiteľky prestížneho ocenenia Agatha Award.
V knihe, ktorá je vyvrcholením príbehov hlavného inšpektora Armanda Gamachea, sa Louise Penny nechala inšpirovať jednou z najbizarnejších kanadských rodín, ako aj napätím medzi Québecom a zvyškom krajiny. Paralelným príbehom vyšetrovania záhadnej vraždy je situácia s rozpadajúcim sa tímom hlavného inšpektora, ktorý sa po nevydarenom policajnom zákroku ocitá v troskách. Dá sa zachrániť akýkoľvek vzťah, keď sa zdá, že nikto okrem vás už o to nestojí?
Za úspechom detektívnej série o inšpektorovi Gamacheovi je hneď niekoľko faktorov. Rýchle sa ukázal omyl vydavateľov, že nikoho nebude zaujímať kanadský vidiek či detektív s usporiadaným životom. Príbehy sú vystavané na silných postavách, veľmi dôležitá je atmosféra. Napriek tomu, že sa odvíjajú od vrážd, v jej románoch chýba samoúčelné násilie. Vychádzajúc z klasických príbehov Agathy Christie sa aj prípady inšpektora Gamachea zameriavajú na hádanky, ktorých rozuzlenie príde vždy až na konci.

Skryť

O Autorovi

Louise Penny

Louise Penny (1958) je kanadská rozhlasová moderátorka a autorka detektívok. Päťnásobná držiteľka Agatha Award si na svoj úspech musela počkať, pätnásť rokov bola závislá na alkohole a jej literárna kariéra začala až vtedy, keď svoj prvý román poslala do anonymnej súťaže.... Ukáž Viac
Louise Penny (1958) je kanadská rozhlasová moderátorka a autorka detektívok. Päťnásobná držiteľka Agatha Award si na svoj úspech musela počkať, pätnásť rokov bola závislá na alkohole a jej literárna kariéra začala až vtedy, keď svoj prvý román poslala do anonymnej súťaže. Odvtedy prakticky každý rok vyšiel nový román v sérii, ktorá z Louise Penny urobila jednu z najväčších hviezd súčasnej kanadskej literatúry. S manželom žijú na vidieku v provincii Québec južne od Montrealu. Skryť

Video