05.05.2017 22:37

Stromy  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

0:00
8:49
hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Na Slovensku je doteraz evidovaných vyše 600 pamätných stromov, z ktorých vyše polovica pripadá na domáce dreviny reprezentované 28 druhmi.
Na Slovensku je doteraz evidovaných vyše 600 pamätných stromov, z ktorých vyše polovica pripadá na domáce dreviny reprezentované 28 druhmi. Najviac je dubov a líp. Cudzokrajné dreviny sú reprezentované 64 druhmi, najviac je gaštanov jedlých. Pamätné stromy môžu vyvolať rôzne emócie a city. Cit vlastenectva, hrdosti na svoj národ či kultúrno-estetický zážitok človeka. Stromy upevňujú vzťah k prírode, k zemi.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Publikácia Stromy je knižkou o pokladoch prírodného fondu, ktorý máme ukrytý v slovenských stromoch a je určená nielen ochrancom a milovníkom prírody, ale aj širokej verejnosti. Poukazuje na prírodné hodnoty, ktoré v sebe ukrývajú lokality s chránenými i nechránenými stromami a... Ukáž Viac

Publikácia Stromy je knižkou o pokladoch prírodného fondu, ktorý máme ukrytý v slovenských stromoch a je určená nielen ochrancom a milovníkom prírody, ale aj širokej verejnosti. Poukazuje na prírodné hodnoty, ktoré v sebe ukrývajú lokality s chránenými i nechránenými stromami a dúfa, že ich propagáciou prispeje k zlepšeniu podvedomia obyvateľstva v súvislosti s ich ochranou a regeneráciou.

Skryť