23.03.2016 11:25

Stretnutia s pozoruhodnými ľuďmi  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Júlia Ilčinová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

V škole vás učia o hodnote peňazí, ale nie o hodnote kvetu ruže.
V škole vás učia o hodnote peňazí, ale nie o hodnote kvetu ruže. Učia vás o hodnote premiérskeho alebo prezidentského kresla, ale nie o tom, aké je to byť básnikom, maliarom, spevákom alebo tanečníkom.
Júlia Ilčinová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Táto kniha ponúka Oshov ucelený pohľad na život, idey a myslenie najvplyvnejších svetoznámych filozofov a osobností duchovného či kultúrneho života. Osho tak oživuje postavy, ktoré poznáme prevažne len z kníh a histórie – duchovných vodcov ako Ježiš, Buddha, Krišna, básniko... Ukáž Viac

Táto kniha ponúka Oshov ucelený pohľad na život, idey a myslenie najvplyvnejších svetoznámych filozofov a osobností duchovného či kultúrneho života. Osho tak oživuje postavy, ktoré poznáme prevažne len z kníh a histórie – duchovných vodcov ako Ježiš, Buddha, Krišna, básnikov ako Lao-c’ či Rúmí, filozofov ako Pytagoras, Sokrates či Nietzsche, či novodobejších mysliteľov ako Gurdjieff, Krišnamurtí a Chalíl Džibrán. Vysvetľuje, čo bolo na ich životoch také obdivuhodné či neobyčajné, že nás dokázali inšpirovať, alebo v niektorých prípadoch šokovať. Cez ich životné príbehy sa nás snaží doviesť k pravému duchovnému sebapoznaniu a objaveniu ľudskej múdrosti.

Skryť