18.04.2017 15:38

Stredoveké Slovensko  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

V tých dobách, o ktorých hovoríme, predstavovali Slovania pre okolitý svet obrovskú a neznámu masu ľudstva. Nikto o nich nič dôkladnejšie nevedel.
V tých dobách, o ktorých hovoríme, predstavovali Slovania pre okolitý svet obrovskú a neznámu masu ľudstva. Nikto o nich nič dôkladnejšie nevedel. Ani len to, kde sa rozkladá ich pravlasť, domovina. Jedni sa domnievali, že pochádzajú od Baltského mora, iní zas poznali Slovanov zo širokých stepí dnešného Ruska. A čo bola pravda? Oboje. Slovanská pravlasť siahala od dnešnej poľskej rieky Visly až po brehy majestátneho ruského Donu a Dnepra.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Publikácia príťažlivým spôsobom približuje súčasnému čitateľovi počiatky našich národných dejín od sťahovania národov cez Veľkomoravskú ríšu až po tragickú bitku pri Moháči roku 1526. Dozviete sa, akí boli Slovania, ako žili a pracovali, kto im vládol a na čo môžeme ... Ukáž Viac

Publikácia príťažlivým spôsobom približuje súčasnému čitateľovi počiatky našich národných dejín od sťahovania národov cez Veľkomoravskú ríšu až po tragickú bitku pri Moháči roku 1526. Dozviete sa, akí boli Slovania, ako žili a pracovali, kto im vládol a na čo môžeme byť právom hrdí. Predstavu o stredovekom Slovensku dotvára bohatý obrazový materiál.

Skryť