29.05.2016 22:25

Stratený v čase: Pôvod človeka  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Vladimír Toth
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Ak som rozumel aspoň čiastočne princípu Brány Času a presunom, mohol som sa ocitnúť kdekoľvek na Zemi a v podstate v ktoromkoľvek čase.
Ak som rozumel aspoň čiastočne princípu Brány Času a presunom, mohol som sa ocitnúť kdekoľvek na Zemi a v podstate v ktoromkoľvek čase. Alebo dokonca na inej planéte.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Po ďalšom prechode Bránou Času sa hlavný hrdina Peter, pôvodom z 20-tého storočia ocitá v hlbokej minulosti, až na samotných počiatkoch ľudstva. Hrozní predátori a krutá krajina ho takmer zrazia na kolená. Nachádza dva typy ľudí: hrubých a krvilačných neandertálcov a nie ve... Ukáž Viac

Po ďalšom prechode Bránou Času sa hlavný hrdina Peter, pôvodom z 20-tého storočia ocitá v hlbokej minulosti, až na samotných počiatkoch ľudstva. Hrozní predátori a krutá krajina ho takmer zrazia na kolená.
Nachádza dva typy ľudí: hrubých a krvilačných neandertálcov a nie veľmi odlišných ale predsa len trochu priateľskejších prvých ľudí.
Po počiatočných, nepríliš priateľských kontaktoch s miestnymi ľuďmi, zisťuje, že vďaka súdržnosti a priateľstvu dokáže prežiť aj v týchto podmienkach.
Popri nebezpečných poľovačkách a stretoch s nepriateľskými bojovníkmi, sa krok po kroku dozvedá o existencii tajomnej civilizácie, ktorú vedie záhadný krvilačný kríženec. Je iba otázkou času, kedy sa ich cesty pretnú.
Dej voľne nadväzuje na predchádzajúci autorov román, ale rozvíja sa tu samostatný príbeh odohrávajúci sa v inom prostredí a čase. Všetky potrebné spojenia a súvislosti s predchádzajúcimi udalosťami potrebné na pochopenie, sú zobrazené prostredníctvom spomienok hlavného hrdinu.

Skryť