08.07.2015 13:02

Stratení a nájdení  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Alexander Halo
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Vieš, žubrienka, existuje nebo a peklo. Do pekla posielajú všetkých zlých ľudí, ako sú kriminálnici, podvodníci a dopravní policajti."
"Vieš, žubrienka, existuje nebo a peklo. Do pekla posielajú všetkých zlých ľudí, ako sú kriminálnici, podvodníci a dopravní policajti."
Alexander Halo
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Dojemný román o objavovaní podstaty lásky a zmyslu života Príbeh robia jedinečným jeho tri hlavné postavy: Millie Birdová alias Slečna Hrobárka má sedem rokov a vždy nosí červené gumáky, ktoré ladia s farbou jej kučeravých vlasov. Matka bojujúca so žiaľom za manželom ju za... Ukáž Viac

Dojemný román o objavovaní podstaty lásky a zmyslu života
Príbeh robia jedinečným jeho tri hlavné postavy:
Millie Birdová alias Slečna Hrobárka má sedem rokov a vždy nosí červené gumáky, ktoré ladia s farbou jej kučeravých vlasov. Matka bojujúca so žiaľom za manželom ju zabudla v obchodnom dome a už sa po ňu nevrátila.
Agatha Panthová je osemdesiatdvaročná žena, ktorá od smrti svojho manžela nevyšla z domu ani s nikým neprehovorila. Dni trávi pozorovaním svojho starnutia, sledovaním televízneho šumu a vykrikovaním z okna na okoloidúcich.
Karl Hmatopisár má osemdesiatsedem rokov, ťuká prstami do vzduchu, tak ako „písaval“ svojej manželke na pokožku a premýšľa o svojom úteku z domova dôchodcov.
Keď sa títo traja stratení ľudia náhodou stretnú a spoločne vydajú na cestu po Austrálii, všetky doterajšie pravidlá a stereotypy miznú. Millie túži nájsť svoju matku. Karl chce zistiť, ako sa stať mužom. A Agatha si želá, aby sa všetko vrátilo do starých koľají.
Príbeh o živote a láske vás prinúti smiať sa a plakať zároveň a naučí, že prežívanie smútku môže byť kľúčom k životu. V románe sa vrátite do svojho detstva rovnako ako Millie a precítite, aké je byť v objatí, v ťažkostiach a v samote, aký úprimný a vtipný vie byť pohľad na život, a najmä, ako možno nájsť priateľstvo a láskavosť na miestach, kde to najmenej čakáte.
Titul vyšiel v Austrálii a na Novom Zélande už v roku 2014 a okamžite sa stal jednotkou na trhu. Jeho vydanie sa plánuje až vo vyše dvadsiatich krajinách.

Skryť

O Autorovi

Brooke Davis

Brooke Davis (1980) vyrastala v Bellbrae v štáte Viktória a ako desaťtročná sa pokúsila napísať svoj prvý román s názvom Summer sadness (Letný smútok), v ktorom sa miešalo niekoľko žánrov. Bol to mix Anny zo Zeleného domu, The Baby-sitters Club (Klub opatrovateliek), Are you there... Ukáž Viac
Brooke Davis (1980) vyrastala v Bellbrae v štáte Viktória a ako desaťtročná sa pokúsila napísať svoj prvý román s názvom Summer sadness (Letný smútok), v ktorom sa miešalo niekoľko žánrov. Bol to mix Anny zo Zeleného domu, The Baby-sitters Club (Klub opatrovateliek), Are you there, God? (Bože, si tam?) a It´s me, Margaret (To som ja, Margaret). Poskytoval náhľad do mysle mladej tínedžerky. Nedokončila ho, pretože si uvedomila, že nevie nič o smútku ani o tínedžeroch. Študovala na Canberrskej univerzite a získala ocenenie Allen & Unwin za beletriu, Verandahovu cenu za prózu a univerzitnú medailu. Nedávno ukončila postgraduálne štúdium kreatívneho písania na Curtinovej univerzite v Západnej Austrálii. Kým ešte bola na škole, v roku 2009 získala cenu Bobbieho Cullena pre spisovateľky, AAWP ocenenie za najlepší postgraduálnu prácu a v roku 2011 Queenslandskú postgraduálnu cenu za písanie. Rada predáva knihy iných ľudí, niekedy vo dvoch veľmi pekných kníhkupectvách: jedno je v Perthe a druhé v Torquay. Pri dokončovaní svojho štúdia PhD. jej kamarát – obchodný zástupca austrálskeho vydavateľstva Hachette – navrhol, že posunie jej rukopis vedeniu vydavateľstva, kde si ho o niekoľko dní prečítala šéfredaktorka Vanessa Radnidgeová, ktorá sa okamžite rozhodla pre vydanie. Ako sama povedala: „Ak túto knihu nevydáme, rozplačem sa!“ O týždeň neskôr dostala Brooke ponuku na vydanie. Stratení a nájdení je jej prvý román. Skryť

Video