18.04.2017 15:33

Sršeň vrahom  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Júlia Ilčinová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Kým sa táto udalosť dostala na pretras zdesenej verejnosti, v obehu boli tri verzie jeho smrti: samovražda, vražda zo žiarlivosti a aj vražda na obj
Kým sa táto udalosť dostala na pretras zdesenej verejnosti, v obehu boli tri verzie jeho smrti: samovražda, vražda zo žiarlivosti a aj vražda na objednávku, pretože Martin bol veľmi úspešný podnikateľ a bolo celkom možné, že niekomu ležal v žalúdku. No a keď sa už pre zmenu všetci zhodli na tom, že to musela byť jedine vražda zo žiarlivosti, vyšlo najavo, že zomrel nešťastnou náhodou - doštípali ho sršne, na ktoré bol alergický.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Všetci máme nejaké svoje tajomstvá: starostlivo ich ukrývame alebo zametáme pod rohožku pri vchodových dverách. Aj na dedinách je to tak. Len tam je tajomstvo o niečo viac strážené, keďže všetci sa navzájom poznajú a klebety, rovnako ako tetky, ktoré ich roznášajú, sú večné... Ukáž Viac

Všetci máme nejaké svoje tajomstvá: starostlivo ich ukrývame alebo zametáme pod rohožku pri vchodových dverách. Aj na dedinách je to tak. Len tam je tajomstvo o niečo viac strážené, keďže všetci sa navzájom poznajú a klebety, rovnako ako tetky, ktoré ich roznášajú, sú večné. Niekedy však aj tie najzastrčenejšie kúty, kde šírenie osvety funguje starým dobrým spôsobom „vieš, Jožka povedala, že...“, navštívi smrť a tajomstvo sa prevalí.
Čo ak spletitá sieť tajomstiev je taká veľká a ťažká, že pretrhnutie jedného vlákna spustí reťazovú reakciu, a oslobodená pravda vypláva na povrch? Peter Belák, dedinský poštár, vyšetruje prípad, najdôležitejším svedkom ktorého je mŕtvy sršeň. Jeho svedectvo je však kľúčové. V priebehu vyšetrovania sa dopátra nielen toho, akým spôsobom vrah dokázal na obeť poštvať roj sršňov, ale zistí veľa vecí o sebe, svojej rodine a dedinčanoch. Nakoniec príde na to, že niektoré pravdy by radšej mali byť navždy zamlčané.

Skryť