07.06.2015 13:09

Smelá Apolienka  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Gabriela Kvašňovská
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Apolienka sa zamyslela. Veď mama niekedy uvarí trošku jedla iba pre ňu, keď má na niečo chuť.
Apolienka sa zamyslela. Veď mama niekedy uvarí trošku jedla iba pre ňu, keď má na niečo chuť. A preto víťazoslávne vyhlásila: -Veď mi uvar len kurací kŕčik, ja nechcem celého kohútika! Apolienkina mama sa nezdržala smiechu. Apolienka sa zarazila a potom aj zahanbila. Po chvíli povedala: -Veď ja viem, ako by kohútik bez krku kikiríkal? Keď kohútik kikiríka, naťahuje krk. -Ty moja malá mudrlantka! – privinula si mamička Apolienku.
Gabriela Kvašňovská
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Apolienka je prváčka. Hnevá sa na svoje vraj pekné starodávne meno zdedené po babičke. Dal jej ho však dedko a ten je úžasný. Berie Apoienku a jej kamaráta Adamka do lesa a na záhradu, kde už zažili asi tisíc zaujímavých vecí. Táto knižka je plná zážitkov a spomienok, básni... Ukáž Viac

Apolienka je prváčka. Hnevá sa na svoje vraj pekné starodávne meno zdedené po babičke. Dal jej ho však dedko a ten je úžasný. Berie Apoienku a jej kamaráta Adamka do lesa a na záhradu, kde už zažili asi tisíc zaujímavých vecí. Táto knižka je plná zážitkov a spomienok, básničiek o vtáčikoch a zvieratkách, vtipných veršovaných hádaniek a tiež krásnych ilustrácií.

Skryť