08.07.2015 17:11

Škriatkovia a rytierske cnosti  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Gabriela Kvašňovská
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

„Moja milá,“ vzala mama dcérku do náručia, „tú knihu si vôbec nečítala.
„Moja milá,“ vzala mama dcérku do náručia, „tú knihu si vôbec nečítala. Čo je veľká škoda, pretože v knihách sa ukrývajú desiatky krásnych príbehov a múdrostí, ktoré by si potom mohla stvárniť tancom.“ „Ako vieš, že som ju nečítala?“ spýtala sa smutne. „Čítajka, Škriatkokrates a kontesa Drahomila ti chceli dať malú príučku o tom, že klamať sa nesmie a každý ti rozpovedal kúsok svojho vlastného vymysleného príbehu. Dobrodružstvo Gullivera v tvojej knihe je úplne, ale úplne iné. Som si istá, že sa ti bude páčiť, keď si ho raz prečítaš,“ povedala mama a poslala dievčence do izieb, aby sa pripravili na slávnosť.
Gabriela Kvašňovská
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Žijú hlboko v podzemí, vo svete hornín, minerálov, drahých kameňov a nádherných jaskýň. Sú smelí, pracovití, čestní, vynaliezaví, múdri a vytrvalí. Sú to škriatkovia, ktorí počas školských prázdnin prežívajú nezabudnuteľné dobrodružstvá plné hrdinských činov. Ako ... Ukáž Viac

Žijú hlboko v podzemí, vo svete hornín, minerálov, drahých kameňov a nádherných jaskýň. Sú smelí, pracovití, čestní, vynaliezaví, múdri a vytrvalí. Sú to škriatkovia, ktorí počas školských prázdnin prežívajú nezabudnuteľné dobrodružstvá plné hrdinských činov. Ako mladí rytieri sú odhodlaní pomôcť zachrípnutej sove, rozniesť poštu za chorého suseda, nájsť nezvyčajný poklad, vyhrať škriatkovské hry a mnoho iného. Staňte sa rytiermi a nazrite s nimi do sveta opradeného tajomstvom, spoznajte silu ametystov, smaragdov, diamantov, či meteoritov.

Skryť

O Autorovi

Svetlana Majchráková

Svetlana Majchráková (1976, Smolenice) vyštudovala ekonómiu a pedagogiku. Žije a pracuje v Trnave. Pri potulkách svetom sa nevyčerpateľným zdrojom jej inšpirácie stala príroda a deti.