12.01.2017 09:13

Sklenený meč  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Ľubomíra Goljerová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Popol vo vzduchu hustne a máme chvíľu, aby sme sa pozreli na blížiacu sa skazu. Zo severu sa k nám ulicou blížia siluety vojakov.
Popol vo vzduchu hustne a máme chvíľu, aby sme sa pozreli na blížiacu sa skazu. Zo severu sa k nám ulicou blížia siluety vojakov. Ich zbrane zatiaľ nerozoznám, ale Strieborná armáda zbrane nepotrebuje.Vidím, ako niektorí členovia Gardy pred nami bezhlavo utekajú bulvárom. Zatiaľ sa zdá, že by mohli ujsť, ale kam? Zostáva rieka a po nej more. Niet kam ísť, niet sa kde ukryť. Armáda pochoduje pomaly, zvláštnym trhaným tempom.
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

V elektrizujúcom pokračovaní románu Červená kráľovná sa stupňuje boj medzi neustále sa zväčšujúcou armádou Červených so špeciálnymi schopnosťami a zvyškom sveta, ktorý je ešte stále rozdelený podľa krvi. Krv hlavnej hrdinky Mare Barrow je síce červená, no jej schopnosť... Ukáž Viac

V elektrizujúcom pokračovaní románu Červená kráľovná sa stupňuje boj medzi neustále sa zväčšujúcou armádou Červených so špeciálnymi schopnosťami a zvyškom sveta, ktorý je ešte stále rozdelený podľa krvi. Krv hlavnej hrdinky Mare Barrow je síce červená, no jej schopnosť ovládať blesky z nej robí nebezpečnú zbraň, ktorú chce mať kráľovský dvor pod kontrolou. Mare sa síce spolu s Calom podarí utiecť a zobrať so sebou aj tajný zoznam s menami tých, ktorí sú „novou krvou“, avšak pomstychtivý Maven, ktorý je teraz už kráľom, je rozhodnutý nájsť ich a zničiť. A tak sa Mare vydáva na najnebezpečnejšiu misiu svojho života – je rozhodnutá vypátrať ďalších Červených so špeciálnymi schopnosťami, aby s ich pomocou porazila Mavena a ukončila vládu Strieborných. Musí však čeliť aj ďalšiemu nebezpečenstvu, ktoré vyviera z jej vlastného vnútra. Zlomí ju váha životov, ktoré boli položené v mene revolúcie, a stane sa z nej rovnaký netvor, akého sa snaží poraziť? Alebo ju faloš a zrada už navždy zocelia? Mare Barrow nemá na výber... Musí čeliť temnote, ktorá sa jej začína rozpínať v duši.

Skryť