14.06.2017 09:11

Sila správneho okamihu  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Nehovorím, že život bol v prehistorických, biblických alebo stredovekých časoch práve skvelý, ale ako živočíšny druh sme kvitli, keď sme vstávali spol
Nehovorím, že život bol v prehistorických, biblických alebo stredovekých časoch práve skvelý, ale ako živočíšny druh sme kvitli, keď sme vstávali spolu so slnkom, trávili väčšinu dňa vonku a spali v úplnej tme. Vytvorili sme civilizáciu a spoločnosti a urobili sme neuveriteľné pokroky, ktoré paradoxne a v konečnom dôsledku obrátili naše dokonale nastavené a vyvinuté vnútorné hodiny proti nám.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Objavte svoj chronotyp a ten najvhodnejší čas, kedy obedovať, ísť spať, požiadať o zvýšenie platu, mať sex, napísať knihu, užívať lieky či robiť iné veci. Nie je dôležité iba to, „čo“ a „ako“ robíme, ale aj „kedy“. Nie všetci sa totiž najlepšie sústredíme,... Ukáž Viac

Objavte svoj chronotyp a ten najvhodnejší čas, kedy obedovať, ísť spať, požiadať o zvýšenie platu, mať sex, napísať knihu, užívať lieky či robiť iné veci.
Nie je dôležité iba to, „čo“ a „ako“ robíme, ale aj „kedy“. Nie všetci sa totiž najlepšie sústredíme, spíme, najľahšie vstávame či máme najviac
fyzických síl v rovnakom čase. Prečo je to tak? Množstvo bežných vecí, ktoré denne vykonávame, sa totiž riadi podľa našich biologických hodín, čiže podľa prirodzených procesov, ktoré sa v našom tele počas dvadsaťštyrihodinového cyklu dejú.
Tieto biorytmy nedokážeme ovplyvniť, preto nedokážeme najlepšie pracovať vtedy, keď to práve potrebujeme, alebo sa zabávať, keď to najviac chceme.
V knihe sa dozviete, prečo je dôležité tieto procesy poznať a ako z nich vyťažiť čo najviac pre svoje zdravie a celkovú pohodu. Autor rozdeľuje ľudí do štyroch skupín (chronotypov) podľa toho, aký typ prirodzeného vnútorného načasovania majú a odporúča im, kedy majú čo robiť.

Skryť