16.12.2016 22:06

Semienka  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Dedko pozrel na mňa.
"Dedko pozrel na mňa. "Vieš, čo je jedným z najväčších nepriateľov človeka?" Vedel som, že človek má veľa nepriateľov, napríklad divé zvieratá, ale ktorý je ten najväčší? Pre istotu som pokrútil záporne hlavou. "Jeho vlastná pýcha," odvetil na moje prekvapenie dedko. "Dávaj si pozor, aby pýcha nikdy nevošla do tvojho srdca. Lebo Boh sa pyšným protiví, ale pokorných korunuje milosťou. A potom... nezabudni, že tak, ako je to v živote semienka, aj v ľudskom živote má všetko svoj čas a svoje miesto." "
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Hlavnou postavou tohto románu je 12-ročný Jasper, ktorý žije s mamou v malom byte na predmestí. Všetok čas a energiu jej berie starosť o živobytie, a tak lásku a prijatie chlapec nachádza u svojho dedka za mestom. Jasper ťažko hľadá svoje miesto medzi rovesníkmi. Nerozumie tomu, pre... Ukáž Viac

Hlavnou postavou tohto románu je 12-ročný Jasper, ktorý žije s mamou v malom byte na predmestí. Všetok čas a energiu jej berie starosť o živobytie, a tak lásku a prijatie chlapec nachádza u svojho dedka za mestom. Jasper ťažko hľadá svoje miesto medzi rovesníkmi. Nerozumie tomu, prečo od nich otec odišiel a prečo sa cíti všetkými odmietaný. Dedko s ním jemne rozplieta jeho i svoju minulosť. Vedie ho k porozumeniu, že napriek tomu, že sme do určitej miery ovplyvnení svojimi predkami a životnými okolnosťami, je na nás, ako sa k nim postavíme a koľko v sebe nájdeme vnútornej sily, ktorá nám pomôže nestratiť vieru a nádej.

Skryť