16.04.2016 20:12

Saeculum  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Bastian si nebol celkom istý, či tomu správne rozumel. „Čo príde?“ „Boží súd.
Bastian si nebol celkom istý, či tomu správne rozumel. „Čo príde?“ „Boží súd. To bolo v stredoveku bežné, keď sa ľudia pred svetským súdom nedohodli. Vtedy sa radi spoliehali na nadprirodzené znamenia.“ Do stredu bojiska vstúpil okrúhly potiaci sa chlapík v obzvlášť nádhernej rovnošate so zlatými výšivkami. Otvoril popísanú rolku, dôležito sa poobzeral dokola a začal predčítavať: „Tu prítomná panna Mathilda sa obviňuje, že z komnát svojho pána odcudzila vzácny prsteň. Neexistujú žiadni svedkovia, ktorí by mohli potvrdiť jej výpoveď, preto si Mathilda vyhľadá bojovníka, ktorý zvedie súboj na dôkaz jej neviny.
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Stráviť päť dní v hlbokom lese a skúsiť žiť ako v stredoveku vyzeralo ako výborný nápad. Bastian by si však tento zážitok radšej nechal ujsť. S účasťou na výprave súhlasil len kvôli svojej láske Sandre. Partia dobrodruhov sa vydáva na cestu napriek tomu, že miesto, kde chc... Ukáž Viac

Stráviť päť dní v hlbokom lese a skúsiť žiť ako v stredoveku vyzeralo ako výborný nápad. Bastian by si však tento zážitok radšej nechal ujsť. S účasťou na výprave súhlasil len kvôli svojej láske Sandre. Partia dobrodruhov sa vydáva na cestu napriek tomu, že miesto, kde chcú táboriť, bolo kedysi prekliate. Staré povedačky o tom, že kto do lesa vstúpi, nevráti sa už späť, nikto neberie vážne. Počas prvej noci príde prudká búrka a z tábora zmizne prvý člen výpravy. Zostanú len podivné odkazy vyryté do kôry stromu. Keď sa ho ostatní vydajú hľadať, začnú blúdiť. Nechá ich LES odísť?

Skryť