22.04.2016 00:04

Rozprávky o princeznách  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Dostala, ako sa patrí u kráľovských rodín, hneď niekoľko mien ako Anastázia, Barbora, Cecília, Daniela a ďalšie presne podľa abecedy od „A“ až po „Z“.
Dostala, ako sa patrí u kráľovských rodín, hneď niekoľko mien ako Anastázia, Barbora, Cecília, Daniela a ďalšie presne podľa abecedy od „A“ až po „Z“. Ale veľmi rýchlo sa jej, hlavne medzi služobníctvom, začalo hovoriť princezná Nespalína. Pýtaš sa prečo? Ale to je predsa jasné! Preto, lebo nechcela zaspávať v čase, keď malé deti už dávno majú spať. Odmalička bola zvyknutá ponocovať. A to sa o ňu, páni moji, starali pestúnky, uspávači, predčítavači rozprávok a dvorní lekári.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Snáď každá malá slečna sa niekedy chcela stať princeznou, rovnako ako hrdinka tejto knižky zvedavé dievčatko Sára, ktorej jej láskavý deduško každý večer pred spaním vyrozprával rozprávku o jednej z princezien. A ktorá rozprávka príde na rad dnes? Tá o Nespalíne, Nejedlíne,... Ukáž Viac

Snáď každá malá slečna sa niekedy chcela stať princeznou, rovnako ako hrdinka tejto knižky zvedavé dievčatko Sára, ktorej jej láskavý deduško každý večer pred spaním vyrozprával rozprávku o jednej z princezien. A ktorá rozprávka príde na rad dnes? Tá o Nespalíne, Nejedlíne, Žalobíne, Bojínke, Hralínke, Postrácajke, Pesničke, Dobrinke, alebo o Nienienke, princeznej, ktorá neustále vravela „nie“? Každá princezná je iná: jedna je dobrá a druhá neposlušná, ďalšej nechutia ani tie najvyberanejšie pochúťky, inej z princezien sa nechce v noci spať a niektorá sa zasa všetkého bojí... Dokážeš podľa mena uhádnuť, ktorá je ktorá? V knižke sa ich ukrýva dokopy deväť, ale je tu i desiata. Ktože to asi je? Možno dievčatko Sára alebo... napríklad ty!

Skryť