12.03.2017 20:15

Rozprávka o lietajúcej Alžbetke  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Alžbetka podala krídla Modru. Nemohla inak, veď Modro bolo taká krásne a tak milo sa na ňu usmialo.
Alžbetka podala krídla Modru. Nemohla inak, veď Modro bolo taká krásne a tak milo sa na ňu usmialo. Modro sa pod tie krídla sklonilo, jemne sa do nich oprelo a začalo Alžbetku dvíhať z lúky do výšky. Najprv sa stratila tráva, potom stromy a domy, napokon sa stratila i dubová hora a celá krajina, stratila sa i celá zem, a zostalo iba Modro.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Poeticky prerozprávaný príbeh života Alžbetky, ktorá túžila lietať, no neposlušnosťou prišla o svoje krídla. Nakoniec ich získa späť, no úplne inak než čakala. Na ceste ku krídlam ju opustia jej rodičia, starenka Anči a starček Janči, a neskôr i jej muž, a zo sklenenej guľ... Ukáž Viac

Poeticky prerozprávaný príbeh života Alžbetky, ktorá túžila lietať, no neposlušnosťou prišla o svoje krídla. Nakoniec ich získa späť, no úplne inak než čakala. Na ceste ku krídlam ju opustia jej rodičia, starenka Anči a starček Janči, a neskôr i jej muž, a zo sklenenej guľôčky k nim vyskočia tri deti a neskôr i vnúčatá. Rozprávanie je plné pre autora typickej poetiky a metafor, vďaka ktorým má silu i hĺbku. Celý príbeh je vlastne darom syna, Daniela, svojej mame, Alžbetke, k narodeninám. Preto je kniha veľmi osobná a zároveň univerzálna, tak ako to hlavné o čom príbeh je. Ten hovorí o túžbe a bolesti z nemožnosti jej naplnenia, o veľkom Modre nad nami i v nás, o bolesti a smútku zo straty, o radosti z blízkych, o trpezlivosti a o jedinečnosti každého z nás a samozrejme o láske.

Skryť

Video