10.05.2017 22:13

Rozhodujúca dekáda  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Mám príliš vášnivý postoj k rokom medzi dvadsiatkou a tridsiatkou, aby som dovolila Kate či inému mladému človeku, ktorý má nad dvadsať, márniť čas.
Mám príliš vášnivý postoj k rokom medzi dvadsiatkou a tridsiatkou, aby som dovolila Kate či inému mladému človeku, ktorý má nad dvadsať, márniť čas. Keďže sa ako klinická psychologička zameriavam na vývoj v dospelosti, videla som nespočetne veľa dvadsiatnikov, ktorí strávili priveľa rokov bez akejkoľvek perspektívy. Ešte horkejšie sú slzy, ktoré teraz prelievajú tridsiatnici a štyridsiatnici, pokiaľ ide o ich profesiu, ľúbostný život, ekonomickú situáciu, možnosť mať deti.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Tridsiatka nie je novou dvadsiatkou, hoci to často počúvame v médiách, od priateľov i rodiny. Obdobie medzi dvadsiatym a tridsiatym rokom života nie je druhou pubertou, naopak – je obdobím, kedy by sme mali zhromažďovať osobnostný kapitál, pracovať na svojej budúcej kariére a persp... Ukáž Viac

Tridsiatka nie je novou dvadsiatkou, hoci to často počúvame v médiách, od priateľov i rodiny. Obdobie medzi dvadsiatym a tridsiatym rokom života nie je druhou pubertou, naopak – je obdobím, kedy by sme mali zhromažďovať osobnostný kapitál, pracovať na svojej budúcej kariére a perspektívnom vzťahu. Odsúvať zamestnanie, partnerstvo a rodičovstvo za tridsiatku sa veľmi nevypláca, a ak chceme prežiť šťastnejší, plnší a pokojnejší život, treba si to podľa autorky uvedomiť.
Klinická psychologička Meg Jayová v tejto pôsobivej knihe vysvetľuje, prečo je dôležité neuviaznuť vo víre dezinformácii a trivializácii o desaťročí, ktoré je v podstate najurčujúcejšie pre našu budúcnosť.
V knihe vychádza zo svojej dlhoročnej praxe zameranej na dvadsiatnikov, ako aj z mnohých vedeckých štúdií a štatisckých dát. Rozpráva o práci, partnerských vzťahoch, sociálnych väzbách aj osobnom rozvoji a chybách, ktorých je dobré sa vyvarovať. Výsledkom je osviežujúca, konštruktívna a miestami až nemilosrdne úprimná kniha určená predovšetkým dvadsiatnikom – no nielen im.

Skryť