14.06.2017 09:08

Radosť - šťastie, ktoré vychádza zvnútra  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Toto je oveľa vyššie, oveľa hlbšie než rozkoš, akú vám prinášajú jedlo či sex. Toto má hĺbku. Ale tiež to nie je konečné.
Toto je oveľa vyššie, oveľa hlbšie než rozkoš, akú vám prinášajú jedlo či sex. Toto má hĺbku. Ale tiež to nie je konečné. Konečné nastane iba vtedy, keď ste úplne prebudení, keď budete ako Budha, keď je spánok preč, aj snenie je preč – keď celé vaše bytie je plné svetla a nie je v ňom žiadna temnota. Všetka temnota zmizla a s temnotou odišlo aj ego.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Radosť a šťastie sa nedajú hľadať a ani sa k nim nedá dospieť, lebo sú vždy iba vedľajší produkt a nie výsledok priameho hľadania či iného úsilia. Nastanú, keď na ne ani nemyslíme. Stanú sa odrazu, z ničoho nič, keď robíme niečo celkom iné. Osho sa v tejto rozprave podu... Ukáž Viac

Radosť a šťastie sa nedajú hľadať a ani sa k nim nedá dospieť, lebo sú vždy iba vedľajší produkt a nie výsledok priameho hľadania či iného úsilia. Nastanú, keď na ne ani nemyslíme. Stanú sa odrazu, z ničoho nič, keď robíme niečo celkom iné. Osho sa v tejto rozprave podujal na skúmanie pravej podstaty radosti z úplne novej perspektívy. Pútavým rozprávaním, v ktorom sa prelína súcit, láskavosť a humor, nám ukazuje, že radosť je podstatou života a dokonca aj korene nešťastia sa dajú nájsť v radosti. Osho nás povzbudzuje, aby sme nachádzali zdroje radosti vo vďačnosti za život, dokonca aj keď prechádzame ťažkým obdobím a čelíme výzvam, a nekládli si podmienky, za ktorých vieme byť šťastní. Ak sa nám to podarí, odmenou nám bude vedomejší, pokojnejší a harmonickejší život.

Skryť