03.04.2016 20:48

Psionik  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

0:00
8:00
hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Pridajte váš citát

text

O knihe

„Človek potrebuje mágiu, nie mizériu.“ Coinich Montaner Vitajte do čarokrásneho mestečka pod meteoritom, kde vám skúsený chiromant vyveští z ruky, alebo vám z nej predstaviteľ miestnej okultnej mafie odfaklí prsty mačetou. Voľba rozhodne nie je na vás, a ak sa vám to nepáči... Ukáž Viac

„Človek potrebuje mágiu, nie mizériu.“
Coinich Montaner
Vitajte do čarokrásneho mestečka pod meteoritom, kde vám skúsený chiromant vyveští z ruky, alebo vám z nej predstaviteľ miestnej okultnej mafie odfaklí prsty mačetou. Voľba rozhodne nie je na vás, a ak sa vám to nepáči, radšej nevychádzajte po zotmení.
Coinich Montaner, vesmírny darebák, pišťoľník, mág, a pravdepodobne vrah (vlastne po udalostiach v Psionikovi určite) prichádza do Merkaby, svojho obľúbeného koloniálneho útočiska, rozprestierajúceho sa okolo gigantického meteoritu opradeného záhadami, aby preukázal, že aj v takom morálne zdegenerovanom galaktickom asociálovi, napriek všetkým dôkazom, ostala trocha dobra. Nie je jej veľa, ale na pomoc jeho kolegovi, šarlatánovi Aloisovi Berbiguierovi, to hádam bude stačiť. Možno však nezáleží na tom, koľko je v človeku dobra. Ak ideme niekomu pomôcť, a proti nám stojí početná prevaha, možno skôr záleží na tom, koľko je v človeku zla. Na dobro totiž darebáci kašlú.
Magická pláštenka oťažie krvou.
Psionik je drsná, no zábavná mixtúra science fiction a fantasy z pera Tomáša Knapka, nasiaknutá temne grotesknou okultnou atmosférou, ktorá oplýva rýchlym dejom, originálnymi nápadmi, nepríliš kladnými postavami, vyhrotenými situáciami (doslova), a nečakanou pointou.

Skryť