29.06.2015 12:55

Princeta a kapitán  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Gabriela Kvašňovská
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

- Každá princeta z vládnucej dynastie sa vydáva mladučká, - kládol jej na srdce. – Vaša matka mala iba trinásť rokov, pokiaľ viem, a prežila to.
- Každá princeta z vládnucej dynastie sa vydáva mladučká, - kládol jej na srdce. – Vaša matka mala iba trinásť rokov, pokiaľ viem, a prežila to. Naozaj nechápem, proti čomu sa tak búrite. - Veď dobre viete, - plakala Malva, - čo pre mňa to manželstvo znamená. Budem sa musieť vzdať aj tých nepatrných radostí, ktoré ma dosiaľ držali pri živote. Stratím právo študovať, čítať, vyjadrovať sa podľa ľubovôle a vychádzať bez strážcov. Archont súhlasne vzdychol. - Viem, princeta, ale nemáte na výber.
Gabriela Kvašňovská
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Dobrodružstvá kráľovskej dcéry princety Malvy z Galnície, ktorá pred sobášom radšej utiekla do sveta, asi zaujme aj teba.

O Autorovi

Anne-Laure Bondouxová

Anne-Laure-Bondoux sa narodila v roku 1971 a v súčasnej dobe žije v Paríži. Písať začala, keď mala 10 rokov a táto vášeň ju neopustila ani v dospelosti. Po ukončení štúdia modernej literatúry na Filozofickej fakulte v Paríži nastúpila do vydavateľstva Bayard Presse, kde sa za... Ukáž Viac
Anne-Laure-Bondoux sa narodila v roku 1971 a v súčasnej dobe žije v Paríži. Písať začala, keď mala 10 rokov a táto vášeň ju neopustila ani v dospelosti. Po ukončení štúdia modernej literatúry na Filozofickej fakulte v Paríži nastúpila do vydavateľstva Bayard Presse, kde sa začala venovať literatúre pre mládež. V roku 2003 dostala Cenu RTL za knihu Druhý život Lina Hoppa a ďalšiu cenu za román Vrahove slz.y Napísala i dobrodružne fantastický román Princeta a kapitán, ktorý sa taktiež stretol s veľkým ohlasom. Skryť

Video