27.03.2017 23:10

Príbehy strojvodcu Tobiáška  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

So strojvodcom Tobiáškom sa pripravovali na cestu aj jeho dvaja pomocníci: králik Mucík a prasiatko Pucík. Králik Mucík robil kuriča.
So strojvodcom Tobiáškom sa pripravovali na cestu aj jeho dvaja pomocníci: králik Mucík a prasiatko Pucík. Králik Mucík robil kuriča. Prikladal do pece uhlie a pomáhal strojvodcovi Tobiáškovi s prácou v búdke a okolo vlaku. Prasiatko Pucík robilo sprievodcu. Otváralo a zatváralo dvere na vagónoch, pískalo na píšťalke, dávalo signál na odchod a štikalo cestujúcim lístky. Králik Mucík bol často splašený a prasiatko Pucík bolo lenivé. A tak ich Tobiáško musel niekedy vyhrešiť a povedať im, čo majú robiť.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Tomáš Tepper (1950, rodák z Rimavskej Soboty, vysokoškolský pedagóg, vedec, básnik, spisovateľ a prekladateľ. Napísal niekoľko kníh pre deti, ktoré venoval svojim dvom vnukom – Tobiáškovi a Samkovi. Od roku 1968 žije a pôsobí v Prahe. A o čom je vlastne jeho nová knižka? S... Ukáž Viac

Tomáš Tepper (1950, rodák z Rimavskej Soboty, vysokoškolský pedagóg, vedec, básnik, spisovateľ a prekladateľ. Napísal niekoľko kníh pre deti, ktoré venoval svojim dvom vnukom – Tobiáškovi a Samkovi. Od roku 1968 žije a pôsobí v Prahe.
A o čom je vlastne jeho nová knižka?
Strojvodca Tobiáško a jeho posádka zažijú na cestách s malým, ale výkonným parným vláčikom neuveriteľné dobrodružstvá. Stretnú sa s tancujúcim slonom a jeho priateľmi z cirkusu Bambílius, odletia pre mesačné kamene parnou raketou na Mesiac, nečakane vyhrajú veľké športové hry a nasýtia hladnú obryňu Kláriku, ktorá zablúdila na Zem až z Jupitera.
Príbehy strojvodcu Tobiáška sú ilustrované pôsobivými výtvormi Marie Švestkovej (1968), ktorá má k detskej knihe vrúcny vzťah vďaka šesťročnej dcére. Nimi chce inšpirovať deti k tomu, aby aj ony vzali do rúk pastelky, plastelínu, papier, sušienky, foťák... a vytvárali vlastné lustrácie.

Skryť