01.05.2016 22:13

Príbehy spod kiltu  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Vladimír Toth
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Démon rozprestrel krídla ako mračno zla stúpajúce ponad masívne ramená, natiahol ruku hrubú ako kmeň mladého bučka a dvoma krivými paznechtami opatrne
Démon rozprestrel krídla ako mračno zla stúpajúce ponad masívne ramená, natiahol ruku hrubú ako kmeň mladého bučka a dvoma krivými paznechtami opatrne chytil ponúkaný koniec klobásky. Predsa len to bol pre všetkých dobrý deň.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac
Práve keď sa čarodej nadýchol, aby pokračoval, rozleteli sa dvere krčmy druhý raz dokorán.
Práve keď sa čarodej nadýchol, aby pokračoval, rozleteli sa dvere krčmy druhý raz dokorán. Bolo to celkom iné buchnutie ako to prvé, ktoré sa dalo označiť za lenivé a priateľské. Toto buchnutie bolo rázne a agresívne, ako gong pre všetkých návštevníkov, výstraha pred blížiacim sa nebezpečenstvom. Do krčmy vošiel chlap veľký ako stodola, v ramenách taký široký, že sa dnu ledva pretlačil, hnevlivý výraz v tvári, ruky ako lopaty, jednoducho klasický borec, ktorý hrdinu trošku postraší, než v čestnom boji vypustí všetku krv do kanálu pri ceste. Namieril si to rovno k Sandálfovmu stolu a cestou vrážal do každého, koho stretol. „Hej! Ty si Wrabec McEesh?“ opýtal sa a udrel silnou päsťou do stola. „Keď poviem, že nie, budem môcť v pokoji dopiť svoje pivo?
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Bratranci McEeshovci si žijú pokojným životom: unášajú ženy aj poklady, pečene si marinujú v archívnej whisky, oháňajú sa obojručnými mečmi, skrátka všetko, ako má byť. Jedného dňa však začnú v Mestečku záhadne miznúť dievčatá a krátko potom sa v uliciach objaví V... Ukáž Viac

Bratranci McEeshovci si žijú pokojným životom: unášajú ženy aj poklady, pečene si marinujú v archívnej whisky, oháňajú sa obojručnými mečmi, skrátka všetko, ako má byť.
Jedného dňa však začnú v Mestečku záhadne miznúť dievčatá a krátko potom sa v uliciach objaví Veveričiak, hrdina, ktorý to nemá vôbec ľahké. Okrem podozrievavých mužov v kiltoch totiž brázdi ulice nočného Mestečka nepríjemný vodca gardistov, zlodej bez tváre, vrah bez minulosti a sirota, na ktorej je niečo podozrivé. Wrabec, Rob, Eric a William McEeshovci budú musieť kľučkovať medzi dobre mierenými ranami lopárom, útokmi krvilačných nočných živlov a vlastnými tajomstvami. Môžete sa tešiť na mnoho zaujímavých postavičiek, počínajúc Dedom Fičúrom – ešte stále nebezpečným, končiac bláznivým čarodejom Sandálfom a jeho malým zvieratkom. A možno bude aj svadba.

Skryť