02.09.2016 09:10

Príbehy obyčajného šialenstva  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Ľubomíra Goljerová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Šialenstvo? Jasné. Čo je to šialenstvo? Nie je celý život šialenstvo?
Šialenstvo? Jasné. Čo je to šialenstvo? Nie je celý život šialenstvo? Všetci sme natiahnutí ako hračky, natiahnete pružinu, začne to fungovať a je to... a chodíme po svete, máme svoje predstavy, robíme si plány, volíme guvernérov, kosíme trávnik... Šialenstvo, jasné, čo NIE JE šialenstvo?
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Tridsaťštyri poviedok amerického spisovateľa Charlesa Bukowského, ktoré písal v rokov 1967 až 1983. V Príbehoch obyčajného šialenstva zobrazuje život v celej svojej nahote. Z jeho textov presakuje desivá úprimnosť a krutá realita, ale aj skúsenosť a poznanie. Skrytý za svoje post... Ukáž Viac

Tridsaťštyri poviedok amerického spisovateľa Charlesa Bukowského, ktoré písal v rokov 1967 až 1983. V Príbehoch obyčajného šialenstva zobrazuje život v celej svojej nahote. Z jeho textov presakuje desivá úprimnosť a krutá realita, ale aj skúsenosť a poznanie. Skrytý za svoje postavy alebo sám za seba neopakovateľným spôsobom vyslovuje svoje názory, nastavuje ľuďom zrkadlo, smeje sa i plače nad bezútešnosťou života. Sú to príbehy šialenstva, ľudia robia šialené veci lebo život je šialený, osud je šialený, on sám je šialený... píše o ženách, deťoch, väzňoch, bláznoch, o dostihoch, stávkaroch, spisovateľoch, narkomanoch .. o ľuďoch, niekedy až šialene pravdivo.

Skryť