07.05.2017 19:36

Prešporsko-bratislavské strašidlá  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

O pár dní Franc znova sedel vo vieche nad holbou vína a počul, ako sa hostia rozprávajú, že v dome na Bielej ulici sa pri fontánke z ničoho nič objav
O pár dní Franc znova sedel vo vieche nad holbou vína a počul, ako sa hostia rozprávajú, že v dome na Bielej ulici sa pri fontánke z ničoho nič objavila pekná ženská socha. Nevedno, ktorý prešporský sochár ju vymodeloval, lebo žiadny sa k dielu nehlásil. Tovariš Franc však vedel pravdu o bielej soche, no tajomstvo si nechal pre seba.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Krátke príbehy zaujmú každého, kto má rád „duchárinu", vzrušenie, záhady a tajomnosť. Presne o tom sú Prešporsko-bratislavské strašidlá pre starších i mladších čitateľov. Historky, ktoré sa odohrali v časoch dávno minulých a rozhodne nenechajú chladným nikoho. Čitate... Ukáž Viac

Krátke príbehy zaujmú každého, kto má rád „duchárinu", vzrušenie, záhady a tajomnosť. Presne o tom sú Prešporsko-bratislavské strašidlá pre starších i mladších čitateľov.
Historky, ktoré sa odohrali v časoch dávno minulých a rozhodne nenechajú chladným nikoho. Čitateľa zavedú do obdobia, kedy bosorátstvo nebolo raritou, skôr pomáhalo vysvetliť javy nevysvetliteľné. Ocitnete sa na Bielej ulici vedľa Bielej pani, v strašidelnom dome, zakúsite atmosféru stredovekého učenia alchýmie. Dobové fotografie Prešporka v kontraste so súčasnou Bratislavou pomôžu spoznať staré mesto a porovnať ho s dnešnou podobou ulíc, uličiek, palácov a domov.

Skryť