11.04.2017 15:45

Prešporsko-bratislavské historky  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Andrea Sadloňová
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Bývalý francúzsky vojak Hubert sa rozhodol: založí firmu na výrobu šumivého vína. Tak sa aj roku 1825 stalo.
Bývalý francúzsky vojak Hubert sa rozhodol: založí firmu na výrobu šumivého vína. Tak sa aj roku 1825 stalo. Na terajšej Radlinského ulici vyhĺbili robotníci pivnice a nad zemou vyrástli budovy. Do nich vinohradníci po oberačkách dovážali hrozno. Tam sa mlelo a prešovalo. Najväčšmi sa o rozvoj firmy zaslúžil vojakov potomok Johann Evangelista Hubert, ktorý sa narodil roku 1849 a zomrel roku 1882. Miestom jeho posledného odpočinku je Ondrejský cintorín v Bratislave.
Andrea Sadloňová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Nie všetko, čo sa odohralo v histórii, sa dostalo na stránky kníh o veľkých dejinách. Popri významných udalostiach sa prihodili aj malé vzrušujúce príhody, na ktoré sa časom zabudlo. No tieto epizódy či historky existovali a často niesli v sebe neoficiálnu pečať doby, v ktorej ... Ukáž Viac

Nie všetko, čo sa odohralo v histórii, sa dostalo na stránky kníh o veľkých dejinách. Popri významných udalostiach sa prihodili aj malé vzrušujúce príhody, na ktoré sa časom zabudlo. No tieto epizódy či historky existovali a často niesli v sebe neoficiálnu pečať doby, v ktorej vznikli. Poľudštili dejiny, ktoré zaznamenali historici stroho a bez emócií. Na tieto historky storočia sadal prach. Bolo potrebné sfúknuť ho, lebo aj z nich sa skladá mozaika doby. Čitateľ sa dozvie, odkedy je na Dóme svätého Martina hromozvod, ako muž v brnení bežal Panskou ulicou, kedy zaparkoval koč posledný fiakrista a ďalšie zaujímavosti.

Skryť