08.03.2016 20:58

Predmestie  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Pavel Horák
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Naučíme sa slovo prepnúť a prepíname sa arabskými programami rovno na Ricki Lake, Oprah a reprízy Beverly Hills. Suchý chlieb si namáčame do hummus
Naučíme sa slovo prepnúť a prepíname sa arabskými programami rovno na Ricki Lake, Oprah a reprízy Beverly Hills. Suchý chlieb si namáčame do hummusu alebo baba ganušu , alebo do toho, čo nájdeš zabudnuté vzadu v chladničke, za kyslými paradajkami a hnijúcimi paprikami bez chuti. Potom tu ležíme, ešte stále zmrznutí, no s ospalými polootvorenými očami, nahlas mi čítaš titulky, hlas máš vážny, vážny, unavený a taký vrelý, že sa mi sníva, že si ho môžem obtočiť okolo seba ako deku, ako najhrubšiu najmäkšiu prikrývku a pať, kým sa chlad nevytratí a slnko nevtrhne cez škáry v rozbitých žalúziach a vráti nám svet.
Pavel Horák
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Mocenské záujmy idú aj cez mŕtvoly, aby dosiahli svoj cieľ. Yasmine Ajámová pretrhla všetky putá s detstvom a dospievaním na štokholmskom predmestí Bergort a pracuje ako hľadačka trendov v New Yorku. V Bergorte nechala milovaného malého brata Fádího. Jedného dňa dostane správu,... Ukáž Viac

Mocenské záujmy idú aj cez mŕtvoly, aby dosiahli svoj cieľ.
Yasmine Ajámová pretrhla všetky putá s detstvom a dospievaním na štokholmskom predmestí Bergort a pracuje ako hľadačka trendov v New Yorku. V Bergorte nechala milovaného malého brata Fádího. Jedného dňa dostane správu, že v Bergorte to vrie nepokojmi a násilím, na fasádach sú namaľované mystické znaky a Fádí bez stopy zmizol. Yasmine sa musí vrátiť domov, aby zistila, čo sa stalo s jej malým bratom.
Klara Walldéenová pracuje v renomovanom výskumnom inštitúte v Londýne. Keď jej zmizne počítač, začína rozmotávať spleť udalostí. Stopy vedú až do Štokholmu.

Skryť