22.05.2015 21:23

Pravda o dôvere  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Vladimír Toth
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

Na rozdiel od mnohých iných hádaniek, ktorým čelíme, otázky dôvery nepozostávajú len z pokusu uchopiť a analyzovať mätúci koncept.
Na rozdiel od mnohých iných hádaniek, ktorým čelíme, otázky dôvery nepozostávajú len z pokusu uchopiť a analyzovať mätúci koncept. Všetky majú spoločnú ďalšiu charakteristiku: riziko.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac
Príkladov je nespočetné množstvo, všetky však majú jedno spoločné: spoločnou prácou sa dá dosiahnuť viac, než keď človek pracuje sám.
Príkladov je nespočetné množstvo, všetky však majú jedno spoločné: spoločnou prácou sa dá dosiahnuť viac, než keď človek pracuje sám. To je ten prostý a jednoduchý dôvod, prečo dôverujeme. Potreby zvyšovať zdroje - či už finančné, fyzické alebo spoločenské - si často vynucuje naše spoliehanie sa na spoluprácu s inými.
Ľubomíra Goljerová
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Čo naozaj rozhoduje o úspechu a neúspechu? Môžem vám dôverovať? Táto otázka sa hlboko dotýka celej ľudskej existencie. Či už hovoríme o obchodných partnerstvách, ľúbostných vzťahoch, putách medzi rodičmi a deťmi, alebo o báječnom novom svete virtuálnej komunikácie, keď ... Ukáž Viac

Čo naozaj rozhoduje o úspechu a neúspechu? Môžem vám dôverovať?
Táto otázka sa hlboko dotýka celej ľudskej existencie. Či už hovoríme o obchodných partnerstvách, ľúbostných vzťahoch, putách medzi rodičmi a deťmi, alebo o báječnom novom svete virtuálnej komunikácie, keď venujeme dôveru tomu správnemu, točí sa s nami svet a naše životy prekvitajú. Renomovaný psychológ David deSteno, PhD, spája dovedna najnovšie výskumy z rozličných oblastí, vrátane psychológie, ekonómie, biológie a robotiky a vytvára podmanivé rozprávanie o silách, ktoré utvárali prirodzené sklony ľudskej mysle k dôvere. Ukazuje nám, ako nás dôvera ovplyvňuje na všetkých úrovniach, počínajúc tým, ako sa učíme, až k tomu ako milujeme, utrácame, ako sa staráme o svoje zdravie a pohodu.
S využitím najnovších výskumov svojho laboratória tiež po prvý raz odhaľuje znaky, ktoré nám umožňujú správne čítať dôveryhodnosť iných.
Kniha Pravda o dôvere, príťažlivá pre čitateľov Dana Arielyho, Dana Gilberta a Davida Eaglemana, ponúka novú paradigmu, ktorá zmení nielen spôsob, akým o dôvere uvažujete, ale tiež to, ako chápete, nadväzujete kontakty a prijímate rozhodnutia v každej oblasti vášho života. Čo naozaj rozhoduje o úspechu a neúspechu?

Skryť

Video