13.05.2017 21:11

Pravda a iné klamstvá  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Vladimír Toth
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

OSUD. LETMÝ POHĽAD na snímku stačil a temné tušenie posledných mesiacov nadobudlo podobu.
OSUD. LETMÝ POHĽAD na snímku stačil a temné tušenie posledných mesiacov nadobudlo podobu. Embryo ležalo skrútené ako amfíbia, jedno oko upieralo priamo naňho. To nad dračím chvostom je noha alebo chápadlo? Chvíle stopercentnej istoty sú v živote zriedkavé. No v tomto okamihu nazrel Henry do budúcna. Táto amfíbia narastie, premení sa na človeka. Získa práva, nároky, začne klásť otázky a jedného dňa bude vedieť dosť, aby z nej bol človek.
Vladimír Toth
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Henry, slávny autor bestsellerov, starostlivý manžel a štedrý priateľ, je veľmi príjemný človek – aspoň navonok. Všetko sa zmení, keď mu jeho milenka oznámi, že je tehotná. Henry vie, že by sa mal priznať manželke, no naozaj jej musí povedať všetko? Neplánované dieťa by o... Ukáž Viac

Henry, slávny autor bestsellerov, starostlivý manžel a štedrý priateľ, je veľmi príjemný človek – aspoň navonok. Všetko sa zmení, keď mu jeho milenka oznámi, že je tehotná. Henry vie, že by sa mal priznať manželke, no naozaj jej musí povedať všetko? Neplánované dieťa by ohrozilo jeho dokonale vykonštruovaný život, jednoduchšie bude preto odpratať milenku z cesty. No vtedy sa dopustí osudnej chyby. Čoskoro má na krku nielen políciu, ale hrozí, že ho dobehne jeho starostlivo utajovaná minulosť.
V snahe vyhnúť sa zodpovednosti Henry pripraví dômyselný plán. Prefíkane a chladnokrvne upletie historku z klamstva a pravdy, pričom mu opakovane žičí náhoda. Slučka sa však pomaly zaťahuje.
Pravda a iné klamstvá je mimoriadne napínavý príbeh o mužovi, ktorý sa úspešne vyhýba dôsledkom svojho konania, kým nezájde príliš ďaleko.

Skryť