21.12.2016 11:18

Poviedky o láske a vášni  

AUDIOUKÁŽKY Z KNIHY

hlas: Paula Mokrá
zdroj:

Pridajte vašu nahrávku

audio

CITÁTY Z KNIHY

"Michal tak trochu žiarlil na chlapcov, ktorí jej dvorili. Keby bol na ich mieste, tiež by sa pokúsil získať ju.
"Michal tak trochu žiarlil na chlapcov, ktorí jej dvorili. Keby bol na ich mieste, tiež by sa pokúsil získať ju. Čím dlhšie Miriam poznal, tým viac sa mu páčila. Iskra, ktorá medzi nimi preskočila hneď na prvej hodine, sa časom postupne menila na blkotajúci plamienok. Nemohol si nevšimnúť ani to, že mu Miriam tak trochu nadbieha. Ale on bol jej učiteľom, pre neho bol takýto vzťah neprípustný. Nemohol si predsa začať niečo so svojou žiačkou."
Paula Mokrá
SkryťUkáž Viac

Pridajte váš citát

text

O knihe

Autorka sa po veľmi úspešnej knižke Vianočné príbehy tento raz prezentuje desiatimi poviedkami o láske – o láske medzi mužom a ženou, o vášni, ktorá nás spaľuje, keď sa zaľúbime. Sú to príbehy o láskach naplnených i nenaplnených, ale predovšetkým o neustálom hľadaní to... Ukáž Viac

Autorka sa po veľmi úspešnej knižke Vianočné príbehy tento raz prezentuje desiatimi poviedkami o láske – o láske medzi mužom a ženou, o vášni, ktorá nás spaľuje, keď sa zaľúbime. Sú to príbehy o láskach naplnených i nenaplnených, ale predovšetkým o neustálom hľadaní toho zvláštneho fenoménu, ktorý ľudstvo sprevádza už od samého počiatku. Ako píše na úvod sama autorka, „Na ceste hľadania lásky sa necháme často strhnúť, pomýliť, uspokojiť svoju túžbu rozkošou z milovania, no tá je zväčša iba náplasťou na ubolenú dušu, náhradou za niečo krásne, čo sme nenašli. Na ceste za láskou môžeme zablúdiť, môžeme sa sklamať, popáliť, zažiť zničujúcu bolesť, ale nikdy, nikdy ju neprestaneme hľadať a túžiť po nej. Je to naozaj tak. Aby sme boli šťastní, potrebujeme milovať.“ Exkluzivitu knižke dodáva kriedový papier, farebné reprodukcie aktov A. Modiglianiho, francúzska verzia slovenského textu a kožená väzba.

Skryť